Home WiadomościZe Świata Męczennicy z Pariacoto w USA – Wielki Post 2019

Męczennicy z Pariacoto w USA – Wielki Post 2019

Redakcja

Każdego, kto mieszka w USA, ma tam rodzinę, krewnych, przyjaciół, zapraszamy na wielkopostne spotkanie z Męczennikami z Pariacoto: bł. Michałem Tomaszkiem i bł. Zbigniewem Strzałkowskim.

Już po raz trzeci waz z relikwiami błogosławionych Męczenników z Pariacoto wyruszamy na kontynent północnoamerykański do USA. W czasie poprzednich wyjazdów odwiedziliśmy m.in. parafie katolickie w Algonquin, Brooklynie, Chicago, Nowym Jorku, Perth Amboy, Rockford a także Doylestown, gdzie znajduję się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. W tych parafiach znajdują się już relikwie I stopnia bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniew Strzałkowskiego. Obecny wyjazd to znów spotkanie z duszpasterzami i wiernymi, którzy chcą poznać życie i śmierć Męczenników z Pariacoto.

Na początku zapraszamy na rekolekcje wielkopostne pt. „Z męczennikami z Pariacoto czekamy na Zmartwychwstanie Pana”, które w dniach od 16 do 19 marca 2019 r. odbędą się w kościele św. Wojciecha w Filadelfii. Każdego dnia będą tam sprawowane Msze Święte – zarówno po polsku, jak i po angielsku, a w niedzielę 17 marca na Mszy Świętej o godz. 10.30 nastąpi uroczysta instalacja relikwii I stopnia Męczenników z Pariacoto.

Z Filadelfii udamy się do parafii pw. św. Błażeja w Summit. Tam, w niedzielę 24 marca na Mszy Świętej o godz. 11.00 odbędzie się uroczysta instalacja relikwii. Na wszystkich Eucharystiach sprawowanych w tym dniu w języku polskim, angielskim i hiszpańskim wierni będą mogli poznać postaci błogosławionych Męczenników w czasie głoszonego słowa.

W niedzielę 31 marca będzie można spotkać się z Męczennikami z Pariacoto, ucałować ich relikwie i uczestniczyć we Mszy Świętej oraz instalacji relikwii I stopnia w Libertyville, w Narodowym Sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego w Marytown (Mieście Maryi).

Nasze pielgrzymowanie po USA zakończy spotkanie z wiernymi z Bostonu. Tam 6 i 7 kwietnia zapraszamy do polskiej parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, gdzie będziemy głosili słowo o bł. Michale Tomaszku i bł. Zbigniewie Strzałkowskim po Komunii świętej. 7 kwietnia, w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 nastąpi uroczysta instalacja relikwii I stopnia błogosławionych Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego w tej parafii.

Już dziś prosimy Was o modlitwę, aby ten szczególny czas pielgrzymowania relikwii Męczenników Pariacoto po amerykańskiej ziemi, czas rekolekcji, dni męczenników, świadectw, przekazywania relikwii i spotkań z wiernymi, przyniósł dobre owoce.

Wszystkich, którzy mieszkają w USA i chcieliby dowiedzieć się czegoś o błogosławionych Męczennikach z Pariacoto, poznać ich aktualne także na dzisiejsze czasy przesłanie, doświadczyć Bożego działania za ich przyczyną w swoim życiu, zapraszamy: Przyjdźcie! Spotkajmy się!

Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda