Home Wiadomości Meksyk – Przełożony Generalny: “Dzielimy cenne posłannictwo na rzecz młodzieży”

Meksyk – Przełożony Generalny: “Dzielimy cenne posłannictwo na rzecz młodzieży”

Redakcja

W czwartek, 19 kwietnia Przełożony Generalny rozpoczął swoją wizytę od Instytutu “Don Bosco” w León, w stanie Guanajuato, gdzie tysiąc wychowanków i innych ludzi młodych, którzy są objęci projektem “Niños Don Bosco”, mogło wysłuchać “słówka na dzień dobry”, które skierował do nich sam ks. Ángel Fernández Artime: “Nadal zamieszkujcie ten dom z entuzjazmem”.

Następnie, zwracając się do uczniów szkoły, dodał: “Jestem przykonany, że kiedy znajdziecie się na uniwersytecie… lub kiedy, za jakiś czas, zaczniecie pracować, nie przestaniecie nadal odczuwać w waszym sercu tych lat, które tutaj przeżyliście”.

Do wychowawców X Następca Księdza Bosko skierował słowa podziękowania za “to dzieło sztuki, jakie realizują z tymi dziećmi i młodzieżą”. “Razem, salezjanie i świeccy – kontynuował – dzielimy cenne posłannictwo”.

Po czym w Sanktuarium Narodowym św. Jana Bosko ks. Á.F. Artime spotkał się z przedstawicielami Rodziny Salezjańskiej. Mówiąc o wspólnym charyzmacie i specyfice każdej z grup, zachęcił obecnych do “otwarcia drzwi”, odnosząc się w ten sposób do konieczności działania nie w ramach zamkniętych grup, ale przeciwnie – działania “z sercem gotowym do wyjścia na spotkanie drugiego”. Położył przy tym nacisk na “komunii między nami”, na świadectwo, które powinien dać każdy członek Rodziny Salezjańskiej. I na koniec, wezwał do “dalszego wzrastania”, czyniąc to w odniesieniu do zadania każdej z grup Rodziny Salezjańskiej, jakim jest dbanie o rozwój i rozprzestrzenianie się.

W centrum tego dnia znalazła się Eucharystia, którą koncelebrowało około 60 księży salezjanów w obecności licznych ludzi młodych z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego (MGS).

Potem, w dziele “Ciudad del Niño Don Bosco” Przełożony Generalny wysłuchał z uwagą refleksji i świadectw niektórych ludzi młodych z MGS, wskazując następnie na niektóre wyzwania i marzenia. Tego, który mówił o roli, jaką odegrało w jego życiu oratorium, ks. Á.F. Artime zachęcił do współpracy, aby również i inne dzieci mogły przeżyć to, czego on doświadczył w oratorium. Zaś temu, który opowiedział o swoim doświadczeniu związanym z pracą wolontariusza w Boliwii, wyrażając gotowość do powtórzenia tego doświadczenia w kontekście wymagającym jeszcze większego zaangażowania, np. w Syrii, Przełożony Generalny zachęcił do przygotowywania się do tego, np. przez naukę języka arabskiego, co jest niezbędne, by w sposób konkretny móc potem pomóc tej umęczonej ziemi.

Zdjęcia z wizyty są dostępne na serwisie Flickr

Za: infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda