Home WiadomościZe Świata Michalici: Konsekracja pierwszego sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Papui Nowej Gwinei

Michalici: Konsekracja pierwszego sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Papui Nowej Gwinei

Redakcja

michalici.pl

W liście gratulacyjnym z okazji powstania nowego kościoła w Rughist, Ojciec Generał ks. Kazimierz Radzik życzył, aby Boże Miłosierdzie promieniowało z tego sanktuarium na wszystkie rodziny i oczyszczało je z wszelkich niedoskonałości, chroniło od złego, umacniało w dobrym i otwierało na nadzieję życia wiecznego w niebieskiej chwale.

* * *

22 października br., w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, nuncjusz apostolski w Papui Nowej Gwinei abp Michael Wallace Banach SI, w obecności ordynariusza archidiecezji Mount Hagen abpa Douglasa Younga SVD, bpa Donalda Lipperta OFMCap z diecezji Mendi, bpa Francesco Sarego SVD z diecezji Goroka, bpa Józefa Roszyńskiego SVD z diecezji Wewak, emerytowanego bpa Kundiawy Henka te Maarssena SVD i przełożonego wiceprowincji Na Pacyfiku ks. Janusza Bieńka CSMA, dokonał konsekracji kościoła w Rughist, który stał się pierwszym w Papui Nowej Gwinei sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Pragnienie wiernych, aby mieć pośród takie sanktuarium stało się rzeczywistością. Miejscowość Rughist to jedna ze stacji misyjnych parafii w Kuli, w której od wielu lat duszpasterzują księża michalici. W uroczystości wzięło udział około 100 księży i sióstr zakonnych oraz ponad trzy tysiące wiernych z rożnych stron Papui Nowej Gwinei.

Nuncjusz apostolski w słowie Bożym skierowanym do wiernych podkreślał potrzebę niesienia miłosierdzia Bożego. Gratulował również wiernym z parafii Kuli i archidiecezji Mount Hagen za inicjatywę powstania Sanktuarium Miłosierdzia Bożego tuż przed oficjalnym ogłoszeniem Roku Miłosierdzia, które nastąpi 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Michalici z PNG

Więcej (zdjęcia) na: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda