Home WiadomościZe Świata Michalici. Odwiedziny Sekretarza Stanu Papieża Franciszka – Ks. Kardynała Pietro Parolin

Michalici. Odwiedziny Sekretarza Stanu Papieża Franciszka – Ks. Kardynała Pietro Parolin

Redakcja

W Papieskim Sanktuarium Maria SS.ma ad Rupes (Matki Bożej Skalnej) w Castel Sant’Elia w prowincji Viterbo, którym od 1982 r. opiekują się Księża Michalici przybywa dużo pielgrzymów, wśród nich, po południu w niedzielę, 16 czerwca 2019 roku przybył i modlił się Kardynał Pietro Parolin.

Sekretarz Stanu Jego Świątobliwości Papieża Franciszka wraz z Arcybiskupem Tymonem Chmieleckim, Nuncjuszem Apostolskim w Mali i Gwinei, Ks. Bogusławem Turkiem i Rektorem Sanktuarium Ks. Stanisławem Żuradem, udali się do Groty Matki Bożej na chwilę modlitwy. W tej samej Grocie obok ołtarza, są doczesne szczątki pierwszego Kustosza Andrzeja Rodio. Bardzo duże było zainteresowanie i ciekawość kardynała Pietro Parolina aby poznać życia pustelnika, kustosza Groty przez 42 lata. Brat Rodio, zainspirowanym przez Matkę Bożą, zaprojektował i wykuł schody prowadzące do Świętej Groty.

O godz. 18.00 w Bazylice św. Józefa została odprawiona uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Kardynała Pietro Parolina, koncelebrowana przez Arcybiskupa Tymona Chmieleckiego i Romano Rossi, biskupa diecezji Civita Castellana.

W uroczystości uczestniczyli kapłani ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła, wielu wiernych diecezji, burmistrzowie sąsiednich gmin: Castel Sant’Elia i Nepi, przedstawiciele policji, karabinierów, wojska oraz pielgrzymi z Locorotondo (Bari), miejscowości gdzie urodził się brat Rodio.

Homilia była katechezą o Trójcy Świętej jako centralna tajemnica życia chrześcijańskiego. „Miłość, która jednoczy, tych, którzy kochają i tych, którzy są kochani. Jedność Boga przypomina nam jedność Rodziny i że nikt z nas nie może żyć sam, zamknięty w sobie”. Ks. Kardynał przybliżył także postać kustosza brata Rodio. Mówił także o ważnej i odpowiedzialnej posłudze ks. Michalitów, którzy przygotowują sie do odchodów z okazji 100-lecia zaaprobowania Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Po celebracji Ks. Kardynał i biskupi spotkali się z burmistrzami Nepi i Castel Sant’Elia oraz z licznymi wiernymi. Całą liturgię uświetnił chór Doppiounisono pod dyrekcją Lucio Robertiego.

Za: michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda