Michalici: Uroczystości ku czci Świętych Archaniołów w Castel Sant’Elia

Tegoroczne święto patronalne naszego Zgromadzenia miało dla wspólnoty księży i kleryków z Castel Sant’Elia szczególny wymiar, bowiem oprócz Uroczystości Świętego Michała Archanioła świętowaliśmy także 50 rocznicę złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez naszego współbrata i  księdza Jerzego Kołodzieja. W jego to intencji modliliśmy się podczas wieczornej mszy świętej 29 września w Bazylice Świętego Józefa, której przewodniczył złoty jubilat a koncelebrowało kilku współbraci i zaproszonych kapłanów z Rzymu i z okolic.

Ksiądz Jerzy Kołodzej, jak podkreślał w słowie końcowym Rektor naszego Sanktuarium Maryjnego ks. Piotr Burek, a dzień wcześniej w czasie homilii Ojciec Prowincjał księdz Bogdan Kalisztan przed złożeniem ślubów czasowych i wieczystych przez braci kleryków,  jest on doskonałym wzorem dla seminarzystów i księży pracującyh w różnych miejscach Włoch i Szwajcarii, jak pięknie pracować na chwałę Pana Boga. Jak podkreślali wielokrotnie wymienieni wyżej księża przełożeni, to właśnie Ksiądz Jerzy jest pierwszym michalitom gotowym pójść z posługą przychodzącemu do naszego sanktuarium pielgrzymowi, pierwszym szafarzem sakramentu pojednania, gorliwym kapłanem sprawującym Najświętszą Ofiarę nie tylko w naszym sanktuarium ale także niejednokrotnie pomagając w w parafiach diecezji Civita Castellana, a kiedy klerycy są w szkole albo zajęci są nauką czy pracą chętnie wciela się w rolę furtiana i obsługuje interesantów w drzwiach naszego domu zakonnego. Za to wszystko 28 wrzesnia w czasie składania ślubów przez braci kleryków ksiądz Prowincjał czy na zakończenie odpustowej Eucharystii ksiądz Piotr podziękowali Solenizantowi wyrażając wdzieczność nas wszystkich i zapewniając o naszej pamięci modlitewnej.

Po skończonej Eucharystii współbracia i wszyscy przybyli na uroczystość przyjaciele Księdza Jerzego spotkali się na placu klasztornym na przygotowanym przez kleryków, panie kucharki i niezawodnej grupie współpracowników sanktuarium poczęstunku, w czasie którego został wniesiony przepyszny tort, który jak tradycja wymaga, pokroił Ksiądz Solenizant. Był czas na rozmowę, złożenie życzeń Złotemu Solenizantowi oraz wyjątkowo długo trwającą sesję fotograficzną Księdza Jerzego Kołodzieja z przybyłymi gośćmi.

Kl. Łukasz Nowak CSMA