Home WiadomościZe Świata Mińsk: abp Kondrusiewicz poświęcił klasztor kapucynów

Mińsk: abp Kondrusiewicz poświęcił klasztor kapucynów

Redakcja

4 stycznia, pierwszego dnia po rezygnacji, abp Tadeusz Kondrusiewicz odwiedził wspólnotę Braci Mniejszych Kapucynów i powierzoną im parafię św. Franciszka w stolicy Białorusi – donosi portal catholic.by.

Ksiądz arcybiskup spotkał się z kapucynami, wyraził szczerą wdzięczność za ich charyzmat i aktywną pracę w archidiecezji mińsko-mohylewskiej oraz w Kościele na Białorusi. Poświęcił nowo wybudowany dom klasztorny. Podczas wieczornej Mszy św., której przewodniczył, wspólnota parafialna modliła się z okazji 75-lecia urodzin hierarchy, dziękując Bogu za jego wieloletnią ofiarną pracę kapłańską i biskupią.

Parafia św. Franciszka z Asyżu w Mińsku istnieje od 1992 roku. Budowę kościoła i klasztoru rozpoczęto w październiku 2014 roku. Obiekt znajduje się przy ul. Awiacyjnej na przedmieściach Mińska, w pobliżu cmentarza we wsi Kopiszcze oraz lądowiska w Borowej. 17 września 2015 r. abp Tadeusz Kondrusiewicz poświęcił kamień węgielny pod budowę świątyni.

st (KAI) / Mińsk

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda