Home WiadomościZe Świata Misjonarz Świętej Rodziny – ks. Dariusz Kałuża biskupem

Misjonarz Świętej Rodziny – ks. Dariusz Kałuża biskupem

Redakcja

misjonarzemsf.plZ wielką radością informujemy, iż Ojciec Święty Franciszek mianował naszego współbrata Ks. Dariusza Kałużę MSF, biskupem Diecezji Goroka w Papui Nowej Gwinei. 

Ks. Dariusz Kałuża, urodził się 5 listopada 1967 roku w Pszczynie. W 1985 roku, po zakończeniu nauki w Niższym Seminarium Duchownym w Częstochowie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny (MSF). W 1987 roku złożył pierwsze śluby zakonne, a następnie odbył studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym tego zgromadzenia w Kazimierzu Biskupim.

Święcenia kapłańskie przyjął 8 maja 1993 roku. Po trzech latach pracy duszpasterskiej w Złotowie został wysłany na kurs języka angielskiego do Wielkiej Brytanii, a w 1997 roku rozpoczął pracę misyjną w Papui-Nowej Gwinei w diecezji Mendi, gdzie był między innymi wikariuszem generalnym. Od 2015 roku był wikariuszem ds. duszpasterskich w archidiecezji Madang.

20 sierpnia na Papui Nowej Gwinei odbyła się w kościele katedralnym pw. MB Wspomożenia Wiernych w Goroce konsekracja nowego biskupa. Głównym konsekratorem był ks. bp Francesco Sarego SVD – emerytowany Biskup Goroki.

Czcigodnemu Ks. Dariuszowi serdecznie gratulujemy tak doniosłego wyróżnienia i zapewniamy o naszej modlitwie w jego intencji a także w intencji całej powierzonej mu diecezji.

Za: www.misjonarzemsf.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda