Home WiadomościZe Świata Misjonarze Afryki Ojcowie Biali: Skromne początki – jubileusz 150-lecia

Misjonarze Afryki Ojcowie Biali: Skromne początki – jubileusz 150-lecia

Redakcja

18 października, 1868 roku, został otworzony pierwszy nowicjat Ojców Białych w Maison Rostan w Ben Aknoun na wyżynie El Biar w Algierii. Nowicjat rozpoczęło siedmiu kandydatów w biednym wynajmowanym budynku. Pierwszym mistrzem nowicjatu był Jezuita o. Vincent, a takie otrzymał wskazówki od naszego założyciela kard. Lavigerie: „Idź ojcze, niech błogosławieństwo Boga będzie z tobą. Kształć apostołów, zgodnie ze wskazówkami nowicjatu twojego zgromadzenia. Z jedną różnicą, daj im więcej czasu na naukę. Święci, potrzebuję świętych. Wrzuć ich do formy św. Ignacego i niech będą jak laska w ręku staruszka, by mu służyć w każdym miejscu i w każdym celu.” Tą regułę przypominał bardzo często.

Ten dzień jest oficjalnym początkiem naszego Zgromadzenia, które w tym roku obchodzi 150 rocznicę powstania. Już dzisiaj zapraszamy Was na uroczystą Eucharystię 9 grudnia o 12.30 w parafii pw. Św. Stanisława na ul. Zbożowej w Lublinie, aby wspólnie z nami świętować.

Za: misjonarzeafryki.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda