Home WiadomościZe Świata Młodzież z Pismem Świętym uczciła 70. urodziny swojego katechety

Młodzież z Pismem Świętym uczciła 70. urodziny swojego katechety

Redakcja
W parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy NJ, gdzie pracują polscy redemptoryści, dzieci uczą się katechezy w języku polskim, a w gronie katechetów oprócz osób świeckich, sióstr służebniczek, jest salezjanin ks. Paweł Dziatkiewicz. Ks. Paweł w ubiegłym roku zainicjował akcję 10 minut z Pismem Świętym, która nieprzerwanie trwa wzbogacając serca młodych ludzi nieprzemijającymi wartościami. Akcja przebiegała w różnych wymiarach, ale niedawno nadarzyła się wyjątkowa okazja, aby ponownie przypomnieć o tym w szerokim gronie. Otóż ks. Paweł świętował swoje 70. urodziny i dlatego z pomysłem wyszedł proboszcz parafii o. Waldemar Łatkowski, aby świętowanie Jubilata przebiegało w kluczu Pisma Świętego. 15 stycznia zarówno katecheci, jak również uczniowie stanęli na wysokości zadania.
 

W podziękowaniu za trud i poświęcenie Jubilata, za zasiane „ziarno miłości” mogliśmy wyrazić wdzięczność prezentując scenki biblijne. Przedstawienie rozpoczęły najwdzięczniej jak potrafiły maluszki prezentując przypowieść o sieci. Było dużo radości i uśmiechu, bo przecież pływały rybki, były sztormy, a wreszcie pełne sieci i rozśpiewana sala „Gdy na morzu wielka burza…”. Już wtedy okazało się, że widzowie są zainteresowani, tym co dzieje się na scenie. Zaraz potem pojawiła się klasa pierwsza wraz z siostrami opowiadając i pokazując przypowieść o talentach. Warto wspomnieć, że każda scenka była w innej formie. Druga klasa wykorzystała filmik pokazując scenkę o Miłosiernym Samarytaninie, prezentując kolorowe obrazki napotkanych a tym samym uświadomiła nam kolejny raz  nam, że najważniejsze jest w życiu serce. Każda scenka przeplatana była piosenką, którą o. Łukasz Drożak z gitarą rozpoczynał koncert publiczności. Przypowieść o robotnikach w winnicy pokazana była niezmiernie obrazowo ukazując postaci różnych ludzi, ich niezapomniane dzieła i charyzmat. Kiedy na scenie pojawiły się panny roztropne i nieroztropne wszyscy obecni czekali na finał spotkania z oblubieńcem. Siostra czytała fragment z Pisma św., a uczniowie naśladowali z wyjątkowym przejęciem to wydarzenie. Oczywiście nie można było pominąć cudownego rozmnożenia chleba, gdzie wszyscy skorzystali gdyż zarówno dzieci jak również rodzice i goście zostali nakarmieni smacznymi bułeczkami. Tak jak ponad 2000 lat temu dla wszystkich wystarczyło i jeszcze zostało. Do najstarszych należała scenka o Synu Marnotrawnym i niespodzianka w nowoczesnym wykonaniu, świetnie odzwierciedlająca relacje między rodzeństwem a rodzicami. Na zakończenie wystąpiła klasa ks. Pawła prezentując przypowieść o siewcy. Na koniec uczniowie podziękowali swojemu katechecie za ziarno, które zasiał pośród nich. Ziarno, które owocuje, wydaje plony, a dzięki trosce rodziców wyda jeszcze obfitsze.

W takim dniu nie sposób, żeby zabrakło urodzinowego tortu, życzeń i uśmiechu na twarzyczkach wszystkich aktorów. Niewątpliwie ta forma świętowania sprawiła wiele radości Jubilatowi, a dzieciom pokazała raz jeszcze jakie wartości kryje najpiękniejsza Księga świata. Rodzicom i katechetom udowodniła, że można świętować inaczej! Dzięki temu ciągle i nieustannie wpajać w młode serca miłość do obcowania z Pismem Świętym na co dzień.
 
Katecheci z parafii św.Jana Pawła II w Perth Amboy NJ
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda