Home WiadomościZe Świata Modlitwa matek otwiera niebo – specjalne przesłanie z ukraińskiego schronu na jasnogórskie Święto Kobiet

Modlitwa matek otwiera niebo – specjalne przesłanie z ukraińskiego schronu na jasnogórskie Święto Kobiet

Redakcja

Po polsku i po ukraińsku wypowiedziany zostanie dziś na Jasnej Górze akt zawierzenia Maryi wszystkich kobiet. Tegoroczne Święto u Najpiękniejszej z Niewiast upływa w szczególnej duchowej łączności z cierpiącymi ukraińskimi matkami. Specjalne filmowe pozdrowienie ze schronu przekazała grupa kobiet z paulińskiej parafii.

– Modlimy się za kobiety Ukrainy, które przeżywają koszmar wojny, które ze swoimi dziećmi są w piwnicach, w metrze, które opłakują śmierć swoich dzieci, żeby były silne, żeby też zawierzyły to, co w tej chwili przeżywają, Tej najpiękniejszej z kobiet, Maryi – podkreśla przeor Jasnej Góry. O. Samuel Pacholski przypomina, że „Ona wie, co znaczy być uchodźcą, wie, co znaczy patrzeć na cierpienie Syna i w tym doświadczeniu pomoże przejść tym, które dzisiaj też cierpią z tych samych powodów”.

Specjalne filmowe pozdrowienie ze schronu przekazała grupa kobiet z paulińskiej parafii. Są w nim słowa: „w tym szczególnym dniu, kiedy dziękujemy Bogu za dar bycia kobietą, pragniemy podziękować wszystkim Polkom: za solidarność i wyraźne wsparcie, za gościnność dla ukraińskich dzieci, za wasze modlitwy. Ufamy, że modlitwa matek otwiera niebo. Zawierzamy was Jasnogórskiej Pani. Jesteście w naszych sercach, prosimy was o modlitwę. Dziękujemy”.

Filmik został opublikowany w mediach społecznościowych Jasnej Góry: Twitter @JasnaGoraNews, Facebooku oraz na Instagramie jasnagoranews oraz Facebooku Radia Jasna Góra.

W Święcie Kobiet na Jasnej Górze wezmą udział przedstawicielki ukraińskich matek, które wraz z dziećmi, znalazły schronienie w Częstochowie.
W języku polskim i ukraińskim wypowiedziany zostanie Akt Zawierzenia.

Eucharystia celebrowana będzie w kielichu „Życia i Przemiany”, który kobiety polskie złożyły w 1982 r. z błaganiem o szacunek dla każdego ludzkiego życia.

Mszy św. w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.30 przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Ok. godz. 18.30 w Sali Papieskiej odbędzie się okolicznościowe spotkanie z udziałem matek z Ukrainy.

Jasnogórski głos bł. kard. Stefana Wyszyńskiego o kobietach i do kobiet przywoła Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. O tym, że z Maryją, „Z Nią wszystko jest możliwe”, śpiewając utwory ze swej płyty, przekonywać będzie paulin o. Piotr Stanikowski.

Izabela Tyras @JasnaGóraNews

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda