Home WiadomościZe Świata Modlitwa Młodzieżowego Ruchu Salezjańskiego za Birmę

Modlitwa Młodzieżowego Ruchu Salezjańskiego za Birmę

Redakcja

Młodzi z Dykasterii ds. Duszpasterstwa Młodzieży Zgromadzenia Salezjańskiego gromadzą się na modlitwie we wszystkich zakątkach świata za mieszkańców Birmy, zranionych przemocą ostatnich dwóch miesięcy. Modlitwa została ułożona przez mieszkańca tego azjatyckiego kraju i zostanie przetłumaczona na ponad 15 języków. Będzie stanowiła okazję do wyrażenia bliskości i solidarności z narodem dążącym do pokoju, wolności i demokracji. Inicjatywa będzie udostępniana na portalach społecznościowych z hashtagiem #Sympraysformyanmar.

Ks. Miguel Angel Garcia Morcuende, doradca przełożonego generalnego ds. Młodzieżowego Duszpasterstwa Salezjanów zaznacza, że to młodzi z regionu Azji Wschodniej i Oceanii poprosili o podjęcie mocnego wezwania Papieża do modlitwy za Birmę.

„Wiemy, że to młodzi ludzie są głównymi uczestnikami demonstracji przeciwko sytuacji wielkiej niesprawiedliwości. Franciszek wielokrotnie przypominał nam, że nienawiść i niesprawiedliwość muszą ustąpić miejsca pojednaniu i jest to przesłanie, które młodzież natychmiast przyjęła. Pojęcie obywatelskości jest kluczowe i to szczególnie młodzi podejmują je w praktycznym działaniu. W Birmie osoby urodzone w latach 90-tych i na początku obecnego stulecia, czyli dwudziesto- i trzydziestolatkowie stanowią praktycznie połowę populacji – podkreślił ks. Morcuende. – Ci młodzi ludzie zrozumieli już, co oznacza sprawiedliwość oraz demokratyczne przemiany. Chcą wziąć odpowiedzialność za własne życie poprzez aktywne obywatelstwo i dążenie do pokoju. Zrozumieli, co to znaczy żyć w sprawiedliwym i pokojowym społeczeństwie. Ta młodzież wzrastała w okresie przekształceń demokratycznych. Oni byli jeszcze bardzo młodzi podczas poprzednich represji w 2007 roku, ale zrozumieli już co znaczy żyć w społeczeństwie sprawiedliwym i pokojowym.“

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda