Home WiadomościZe Świata Msza św. żałobna za zmarłego o. Mariana Błaszkiewicza OFMConv w Santa Severa

Msza św. żałobna za zmarłego o. Mariana Błaszkiewicza OFMConv w Santa Severa

Redakcja

W wielu 69 lat, podczas odprawiania Mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny, zmarł w Santa Severa o. Marian Błaszkiewicz, należący do polskiej prowincji Matki Bożej Niepokalanej.

Msza św. żałobna za zmarłego współbrata została odprawiona 6 kwietnia 2021 r. na dziedzińcu klasztoru w Santa Severa. Liturgii Mszy św. przewodniczył o. generał zakonu Carlos Trovarelli, koncelebrowało natomiast 26 kapłanów. W trakcie homilii o. Tomasz Szymczak, sekretarz generalny, przypomniał zebranym niektóre z ważniejszych etapów życia zakonnego o. Mariana. Wykładowca matematyki w Niższym Seminarium w Niepokalanowie, sekretarz prowincji w Warszawie, praca w Asyżu i w Santa Severa – oto kilka spośród wielu zadań, jakie wypełniał o. Marian dla dobra zakonu i własnej prowincji.

Ceremonię ostatniego pożegnania po Mszy św. poprowadził o. wikariusz zakonu Jan Maciejowski. Następnie, w imieniu o. Grzegorza Bartosika – prowincjała warszawskiego – słowa podziękowania skierował do zebranych o. Wiesław Pyzio, który kilkanaście lat temu pełnił funkcję przełożonego miejscowego klasztoru w Santa Severa.

Pogrzeb o. Mariana Błaszkiewicza będzie miał miejsce w Niepokalanowie. Niech miłosierny Bóg wynagrodzi go niebem za wiele lat pracy i modlitwy.

 fr. Franciszek Czarnowski OFMConv

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda