Home WiadomościZe Świata Napad w kościele w Wiedniu. Pięciu zakonników zostało rannych

Napad w kościele w Wiedniu. Pięciu zakonników zostało rannych

Redakcja

Pięciu zakonników zostało rannych w czwartkowym ataku co najmniej dwóch mężczyzn w kościele w wiedeńskiej dzielnicy Floridsdorf – podały austriackie media.

Ranni w ataku to bracia zakonni w wieku od 56 do 68 lat. Wszyscy przebywają w szpitalu; najstarszy z nich ma poważne obrażenia głowy po pobiciu.

Wczesnym popołudniem co najmniej dwóch mężczyzn wtargnęło do katolickiego kościoła Marii Niepokalanej. Następnie przez kilka godzin przetrzymywali siłą zakonników. Jeden ze sprawców miał żądać od nich pieniędzy. Co najmniej pięciu duchownych zostało pobitych; według policji napastnicy mogli mieć ze sobą metalowe pręty.

Według relacji TVN24 zakonników zakuto w kajdanki, zakneblowano i okradziono. Dopiero po kilku godzinach udało im się uwolnić i powiadomić służby. Według zeznać świadków leżeli oni w kałuży krwi.

Służby bezpieczeństwa wykluczają terrorystyczny motyw ataku. Prawdopodobnie celem napadu była wyłącznie grabież.

Wciąż trwa policyjna obława. W pobliżu kościoła są jednostki specjalne; policja prosi o unikanie miejsca ataku i pomoc przy pracy służb.

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda