Home WiadomościZe Świata Niecodzienne zakupy – serial misyjny o misjach w Rwandzie

Niecodzienne zakupy – serial misyjny o misjach w Rwandzie

Redakcja

Nowy odcinek serialu o misjach w Rwandzie pt.  „Niecodzienne zakupy” pozwala zobaczyć codzienność parafii w Rwandzie, wspólną pracę i modlitwę kleryków. Pojedziemy z misjonarzem bratem Łukaszem Latawcem MIC na rynek do Ruhengeri, gdzie robi zakupy przed uroczystościami.

Zapraszamy do oglądania polskiego serialu na YouTube o misjach mariańskich pt. „Rwanda – na wzgórzach Boga”. Serial liczy 12 odcinków, a w każdym z nich przyglądamy się życiu w Rwandzie, towarzyszmy misjonarzom w ich codziennej pracy, oglądamy ich w domu, szkole, na targu i w kościele, słuchamy opowieści księży marianów oraz ich parafian o rodzinie, pracy, łasce Bożej i budowaniu wspólnoty, a także o biedzie, pomaganiu i życiu w cieniu wspomnień o ludobójstwie z 1994 r.

Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (SPM) jest wspólnotą osób świeckich, które z miłości do Boga i Matki Boskiej, razem z marianami, głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Stowarzyszenie obejmuje swoim wsparciem również mariańskich misjonarzy z Polski, którzy pracują w Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a także udziela pomocy placówkom misyjnym na tych terenach, obecnie w Rwandzie, Kamerunie, Indiach, Brazylii i na Filipinach.

Serial “Rwanda – a wzgórzach Boga” składa się z 12 odcinków, które ukazują się w czwartki i niedziele na kanale Pomocników Mariańskich. Patronem medialnym serii jest portal eKAI.pl.

Za: ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda