Home WiadomościZe Świata Niemcy: koronawirus w opactwie benedyktynów Münsterschwarzach

Niemcy: koronawirus w opactwie benedyktynów Münsterschwarzach

Redakcja

„Z ciężkim sercem” zakonnicy w niemieckim Münsterschwarzach, jednym z najważniejszych opactw benedyktyńskich, musieli nagle odwołać wszystkie wielkanocne nabożeństwa i transmisje wideo, a to ze względu na koronawirusa. Na stronie internetowej zakonnicy napisali, że cały klasztor został objęty kwarantanną, a cały teren opactwa musi pozostać zamknięty. Mimo to przeor Pascal Herold oraz cała wspólnota mnichów życzą wszystkim „radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwa Zmartwychwstałego.

Münsterschwarzach jest jednym z najważniejszych opactw benedyktyńskich w regionie niemieckojęzycznym. Zostało założone w 816 roku i funkcjonowało do kasaty w czasach sekularyzacji 1803 roku. Benedyktyni powrócili do niego dopiero w 1913 . Opactwo odgrywa ważną rolę jako duchowe centrum w diecezji Würzburg. Należy do niego ponad 100 mnichów, część z nich na innych kontynentach lub w domach zakonnych Niemiec, Austrii, czy Szwajcarii. Znanym mnichem opactwa w Münsterschwarzach jest Anselm Grün, autor bestsellerów wydawanych i chętnie czytanych również w Polsce.

ts / Münsterschwarzach
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda