Home WiadomościZe Świata Niespodziewana wizyta Franciszka na jezuickiej uczelni

Niespodziewana wizyta Franciszka na jezuickiej uczelni

Redakcja

Wracając dziś na nocleg do nuncjatury apostolskiej papież Franciszek niespodziewane odwiedził uniwersytet Sogang w Seulu, założony w 1960 r. przez jezuitów.

Obecny na spotkaniu dyrektor włoskiego pisma “Civiltà Cattolica”, o. Antonio Spadaro ujawnił, że decyzję o odwiedzinach papież zakomunikował dzień wcześniej.

Franciszek został powitany na uczelni wielką owacją zgromadzonych, wśród których była młodzież, nowicjusze, osoby odpowiedzialne za formację duchową i duszpasterstwo młodzieży. Wygłosił improwizowane przemówienie, skupione wokół pocieszenia duchowego – fundamentalnego pojęcia dla jezuickiej duchowości.

Według relacji o. Spadaro papież powiedział, że jezuici są sługami pocieszenia. Przyznał, że czasem ludzie doświadczają w Kościele zranień, bywa że z powodu duchownych. Powtórzył swe wcześniejsze porównanie Kościoła do szpitala polowego. Dlatego zadaniem kapłanów i osób konsekrowanych jest pocieszanie, przynoszenie ludziom pokoju, leczenie ich ran.

RV/drr

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda