Niger: kościół redemptorystów spalony

16 i 17 stycznia wiele kościołów i domów zakonnych ucierpiało od ataków manifestantów muzułmańskich, którzy protestowali przeciwko publikacjom we francuskim tygodniku Charlie Hebdo. W diecezajch Maradi i Namey wiele z nich zostało spalonych. Dotyczy to także kościołów protestanckich.

Według ostatnich doniesień redemptorytów z Wiceprowincji Afryki Zachodniej nasa wspólnota św. Klemensa nie została zaatakowana, ale kościół św. Gabriela ucierpiał, jak to można zobaczyć na zdjęciach.

W zawiązku z zaistniałą sytuacją administator apostolski diecezji Niamey ks. bp Michel Carteteguy odwołał wszystkie celebracje w niedzielę, 18 stycznia 2015 r. W Niamey kościoły św. Pawła, św. Augustyna, św. Jana, św. Józefa zostały spalone i splądrowane, podobie jak dwa klasztory.

O. Nicolas Ayuba, przełożony redemptorystów w Nigrze informuje, że wszyscy współbracia mają się dobrze. Wspólnota św, Klemensa uzyskała pomoc od sąsiadów w czasie rozruchów. Mówi, że przykazanie „miłujcie waszych nieprzyjaciół” teraz jeszcze bardziej staje się aktualne i powinno być obecne na ustach chrześcijan

w Nigrze. Prosi o wszystkich modlitwę, aby mogli z prawdziwą wiarą i miłością dać świadectwo obecności redemptorystów pośród ubogich i opuszczonych.

cssr.com/sw

Za: www.redemptor.pl