Home WiadomościZe Świata Nowa kapucyńska obecność misyjna w Bangladeszu

Nowa kapucyńska obecność misyjna w Bangladeszu

Redakcja

17 marca 2024 r. rozpoczęła się nowa obecność misyjna kapucynów w Bangladeszu. Obecnie jesteśmy obecni w 114. krajach świata.

Br. Pauly Madasery i br. Lenin Chakramakkil, to dwaj bracia z Prowincji św. Tomasza z Indii – Kerala, którzy rozpoczęli tę misję.

Przejęli oni opiekę duszpasterską nad parafią na północy kraju, w diecezji Dinajpur. Parafia Khalisha, oprócz głównej wspólnoty, obejmuje 18 wspólnot wiejskich, z wieloma wyzwaniami i potrzebami duszpasterskimi; jest tam 350 rodzin katolickich z różnych plemion, głównie Oraon, Santhali i Mahali. Nasza obecność w Bangladeszu ma na celu także pomoc dwóm klasztorom Klarysek od Wieczystej Adoracji, które są związane z naszym Zakonem.

Dziękujemy Prowincji św. Tomasza za jej misyjną otwartość i za braci, którzy oddali się do dyspozycji, aby wyjechać na misje, uczyć się nowych języków i kultur. Modlimy się do Boga, aby pobłogosławił tę nową obecność charyzmatu kapucyńskiego i aby wkrótce wspólnota została uzupełniona o innych braci. Niech żyją autentycznym misyjnym posłaniem, współpracując z Kościołem lokalnym, prowadząc nasz sposób życia pełen braterswa, minoritas i kontemplacji.

Niech Bóg sprawi, aby nasz Zakon wzrastał także tam!

Za: www.ofmcap.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda