Home WiadomościZe Świata Nowy generał Zakonu Braci Mniejszych

Nowy generał Zakonu Braci Mniejszych

Redakcja

Kapituła generalna Zakonu Braci Mniejszych zebrana w Rzymie wybrała o. Massimo Fusarelli nowym przełożonym generalnym Zakonu – 121 następcą św. Franciszka. Zastąpi Amerykanina – o. Michaela Perry OFM, który kierował Zakonem Braci Mniejszych przez minione sześć lat.

O. Massimo Fusarelli, dotychczasowy przełożony Prowincji św. Bonawentury Braci Mniejszych z Lacjum i Abruzji, urodził się w Rzymie 30 marca 1963 roku, a habit franciszkański przyjął 28 lipca 1982 roku. 30 lipca 1983 r. złożył śluby czasowe, a 8 stycznia 1989 r. śluby wieczyste. 30 września 1989 r. przyjął święcenia kapłańskie.

Po ukończeniu Instytucjonalnego Kursu Teologicznego na Antonianum w Rzymie, uzyskał licencjat kanoniczny z Patrystyki na Augustinianum w Rzymie.

Był definitorem prowincjalnym, promotorem duszpasterstwa powołaniowego, a następnie formacji stałej. Był kilkakrotnie gwardianem; sekretarzem generalnym ds. formacji i studiów w latach 2003-2009; wizytatorem generalnym Prowincji Neapolu, a następnie procesu zjednoczenia prowincji północnych Włoch; a ostatnio gwardianem i proboszczem w parafii św. Franciszka a Ripa w Rzymie i odpowiedzialnym za program przyjmowania ubogich.

st (KAI) / Rzym

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda