Home WiadomościZe Świata Nowy Generał Zgromadzenia Ducha Świętego

Nowy Generał Zgromadzenia Ducha Świętego

Redakcja

Kapituła Generalna Zgromadzenia Ducha Świętego, podczas głosowania 18 października, wybrała nowego Przełożonego Generalnego. Delegaci ze wszystkich stron świata, biorący udział w Kapitule w Bagamoyo (Tanzania), mandatem najwyższego zaufania obdarzyli o. Alain Mayama z Konga. Jest pierwszym Afrykańczykiem, wybranym na ten urząd.

O. Alain Mayama urodził się w 1971 w Brazzaville. Wieczystą profesję zakonną złożył w roku 1999, a w kolejnym został wyświęcony na kapłana. Drogę misyjną rozpoczął w Kamerunie jako formator. Podczas studiów w Stanach Zjednoczonych był równocześnie odpowiedzialny za duszpasterstwo szpitala w Port Huron, w Detroit (2007-2008). Ponownie formator w Libreville, w Gabonie (2008-2010). Powrócił do Konga, ponieważ wybrano go na urząd prowincjała. Podczas Kapituły Generalnej, odbywającej się w 2012 roku w Bagamoyo, został wybrany na Asystenta Generalnego w Rzymie.

Opatrznościowy wybór dokonał się 18 października, w dniu, w którym Kościół obchodzi święto św. Łukasza, ewangelisty miłosierdzia.
Pierwsze słowa Reguły Życia duchaczy zaczerpnięte są właśnie z jego Ewangelii:

Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił
i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę,
więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie;
abym uciśnionych odsyłał wolnymi,
abym obwoływał rok łaski od Pana. (Łk 4,18-19).

Przyjęty przez zgromadzonych na Kapitule, o. Alain Mayama będzie odpowiedzialny za animację ponad 2500 misjonarzy duchaczy pracujących w ponad 60 krajach na pięciu kontynentach.

Za: www.duchacze.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda