Home WiadomościZe Świata Nowy Prokurator Generalny Salezjanów

Nowy Prokurator Generalny Salezjanów

Redakcja

inoans.orgDzisiejszego wieczoru, w czwartek 8 października, ks. Francesco Cereda poinformował wspólnotę Domu Generalnego o nowych funkcjach ks. Piera Fausto Frisolego i ks. Francesco Maraccaniego. Teraz, za pośrednictwem ANS, informuje o tym całe Zgromadzenie. 

Ks. Pier Fausto Frisoli został mianowany przez Przełożonego Generalnego, za zgodą jego Rady, Prokuratorem generalnym Zgromadzenia “ad nutum”. Odnośnie do tej funkcji tak mówią Konstytucje salezjańskie: “Obowiązek załatwiania spraw ze Stolicą Apostolską powierza się w drodzy zwyczajnej prokuratorowi generalnemu, którego ad nutum mianuje Przełożony Generalny za zgodą swojej Rady (Konst. 145).

Ks. Frisoli obejmie funkcję Prokuratora generalnego z dniem 2 listopada 2015 roku; będzie także koordynatorem Biura prawnego.

Urodził się w mieście Foggia w dniu 5 września 1955 r. Odbył salezjański nowicjat w Lanuvio, pierwsze śluby złożył 12 września 1975 r., a 1 października przyjął święcenia kapłańskie.

Posiada doktorat z filozofii, był delegatem inspektorialnym ds. powołań, a następnie – delegatem ds. duszpasterstwa młodzieży w ówczesnej inspektorii rzymskiej, a także dyrektorem Instytutu Don Bosco w Rzymie i Instytutu Villa Sora w Frascati. 28 sierpnia 2003 roku został mianowany przełożonym rzymskiej inspektorii pw. św. Piotra.

W dniu 9 stycznia 2004 r. ks. Pascual Chávez, IX następca Księdza Bosko, mianował go radcą regionu Włochy-Bliski Wschód; urząd ten pełnił również w sześcioleciu 2008-2014.

Ks. Francesco Maraccani pozostaje w Domu Generalnym jako pracownik Biura prawnego. W skład tego Biura wchodzi, oprócz ks. Piera Fausto Frisolego i ks. Francesco Maraccaniego, także sekretarz generalny – ks. Stefano Vanoli. W najbliższym czasie trzeba będzie się zastanowić nad podziałem różnych obowiązków, jakie łączą się z tym Biurem, a także określić specyficzne zadania, jakie spoczywać będą na ks. Francesco Maraccanim. Pod adresem tego ostatniego wikariusz Przełożonego Generalnego wyraził swoje uznanie i podziękowanie za jego ogromną pracę, jaką dotychczas wykonał i nadal wykonuje.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda