Home WiadomościZe Świata Nowy Przełożony Generalny Stowarzyszenia Misji Afrykańskich

Nowy Przełożony Generalny Stowarzyszenia Misji Afrykańskich

Redakcja

W sobotę, 20 kwietnia br., czterdziestu delegatów uczestniczących w Rzymie w XX Zgromadzeniu Generalnym Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, wybrało Przełożonego Generalnego SMA. Został nim dotychczasowy Prowincjał Irlandzki SMA, ks. Fachtna O’Driscoll SMA. Wybór zakończył drugi tydzień obrad tego zgromadzenia, które odbywa się cyklicznie, co sześć lat, zawsze w Domu Generalnym SMA, w Rzymie.

Ks. O’Driscoll jest 13 następcą Założyciela SMA, Biskupa Melchiora de Marion Brésillac’a. Jest również 5 Irlandczykiem na tym stanowisku, w historii naszego Zgromadzenia, wśród są dwaj biskupi: emerytowany ordynariusz Lodwar w Kenii, bp Patrick J. Harrington SMA i ordynariusz diecezji Kilaloe w Irlandii, bp Kieran O’Reilly SMA.

Stowarzyszenie Misji Afrykańskich (www.sma.pl) jest zgromadzenie misyjnym, które od 156 lat jest obecne na terenach pierwszej ewangelizacji, w szesnastu krajach Afryki. Oprócz głoszenia Dobrej Nowiny, ponad 900 księży, braci i misjonarzy świeckich pracuje w szkolnictwie, służbie zdrowia i zabiega o to, aby Chrystus przenikał wszelkie aspekty życia chrześcijan w Afryce. W Polsce, od ponad dwudziestu lat propagujemy dzieło ewangelizacji i znajomość Afryki, jej kultur i narodów.

W najbliższym dniach nowy Przełożony Generalny SMA przedłoży listę kandydatów do nowotworzonej Rady Generalnej SMA.

Nowemu „Generałowi”, jak i wszystkim uczestnikom trwającego nadal Zgromadzenia Generalnego życzymy wszelkich łask Bożych i zapewniamy o naszej modlitwie.

Za: www.sma.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda