Home WiadomościZe Świata Nowy przewodniczący Komitetu Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych

Nowy przewodniczący Komitetu Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych

Redakcja

Ojciec Święty mianował o. Corrado Maggioni, SMM, dotychczasowego podsekretarza Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, przewodniczącym Papieskiego Komitetu Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Zastąpi on na tym stanowisku 79-cio byłego papieskiego ceremoniarza, abp. Piero Mariniego.

Ojciec Corrado Maggioni, SMM, urodził się w 1956 roku w Brembate di Sopra, w prowincji Bergamo, w północnych Włoszech. W 1976 r. wstąpił do Zgromadzenia Maryi (montfortianów). Na Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie uzyskał doktorat z liturgiki. W 1990 r. został powołany do służby Stolicy Apostolskiej jako urzędnik w Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Podczas Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 był odpowiedzialny za Biuro Liturgiczne Komitetu Centralnego, a w szczególności za organizację wieczornej modlitwy na Placu św. Piotra.

W 2007 roku został powołany na stanowisko Dyrektora Biura. 26 września 2013 r. został mianowany konsultorem Urzędu ds. Papieskich Celebracji Liturgicznych. 5 listopada 2014 r. papież Franciszek mianował go podsekretarzem Kongregacji ds., Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Jest członkiem Rady Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej, wykładowcą w Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma i na Papieskim Wydziale Teologicznym Marianum w Rzymie.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda