Home WiadomościZe Świata Nowy przewodniczący Unii Wyższych Przełożonych

Nowy przewodniczący Unii Wyższych Przełożonych

Redakcja

Minister generalny zakonu braci mnieszych José Rodríguez Carballo, został wybrany na nowego przewodniczącego Unii Wyższych Przełożonych (USG) — która bądzie miała swoją nową siedzibę prawną w Watykanie — na zakończenie prac 80. zgromadzenia semestralnego i ogólnego, które odbyło się od 21 do 23 listopada w Rzymie. Hiszpański zakonnik został następcą ks. Pascuala Cháveza Villanuevy, rektora większego salezjanów, który po sześciu latach kończy pełnienie funkcji przewodniczącego Unii.

Nowy przewodniczący w krótkim przemówieniu do zgromadzenia, po wyborze, ukazał zwłaszcza cele, które powinno jego zdaniem stawiać sobie życie konsekrowane dzisiaj: ewangelizować siebie, by móc ewangelizować, przede wszystkim szukać Boga, być z ubogimi, poważnie traktować wyzwania stawiane przez ekologię, obronę praw człowieka, sprawiedliwość i pokój. Rodríguez Carballo urodził się w (Galicja) 11 sierpnia 1953 r., jest ministrem generalnym braci mniejszych od 2003 r. W 2009 r. kapituła generalna, zgromadzona w bazylice Matki Bożej Anielskiej potwierdził jego wybór na zwierzchnika zakonu do 2015 r., jako 119. następcę św. Franciszka. Jest on także członkiem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

Za: www.osservatoreromano.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda