Home WiadomościZe Świata Nowy Zarząd Generalny Nazaretanek

Nowy Zarząd Generalny Nazaretanek

Redakcja

Siostry Delegatki, zebrane w Rzymie na XXV Kapitule Generalnej Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, wybrały w dniach 10-11 lipca 2019 nowe Radne Generalne, które wraz z S. Angelą Marie Mazzeo, przełożoną generalną, wybraną 9 lipca 2019, będą prowadzić Zgromadzenie przez najbliższe 9 lat.

W skład nowej Rady Generalnej weszły:

  1. Alina Furczyk, asystentka generalna (z Prowincji krakowskiej, Polska)
  2. Maria Fe Mata, radna generalna (z Prowincji na Filipinach)
  3. Lucyna Frączek, radna / ekonomka generalna (z Prowincji w Australii)
  4. Speranza Grzebielec, radna generalna (z Prowincji zachodnioeuropejskiej, ostatnio posługiwała w domu misyjnym w Nazarecie, w Izraelu)
  5. Amabilis Sikora, radna / sekretarka generalna (Prowincja warszawska, Polska)

Na zdjęciu brakuje S. Marie Fe i S. Speranzy –  nieobecnych na Kapitule.

W niedzielę, 14 lipca, uczestniczki Kapituły udadzą się na Plac Św. Piotra na modlitwę Anioł Pański, by, w choć w ten sposób, spotkać się z Ojcem Świętym Franciszkiem. Ostatni tydzień Kapituły poświęcony będzie planowaniu najbliższej przyszłości Zgromadzenia, w tym szczególnie tematom wspólnoty, ubóstwa i duszpasterstwa młodych. Uroczysta instalacja nowego Zarządu odbędzie się 20 lipca. XXV Kapituła Generalna zakończy się 21 lipca 2019 roku.

Sekretariat Generalny CSFN

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda