Home WiadomościZe Świata O. Antonio Spadaro o spotkaniu Papieża z jezuitami

O. Antonio Spadaro o spotkaniu Papieża z jezuitami

Redakcja
Papież spotkał się w nuncjaturze apostolskiej z grupą 30 jezuitów z rejonu Ameryki Środkowej. Większość z nich stanowili ludzie młodzi. Obecni byli również nowicjusze. Włoski jezuita, szef periodyku „La Civiltà Cattolica”, który był świadkiem tego wydarzenia powiedział, że pytania skierowane do Franciszka dotyczyły Towarzystwa Jezusowego oraz doświadczenia życia zakonnego.

O. Antonio Spadaro zaznaczył, że spotkanie przebiegło w braterskiej atmosferze, było proste, bezpośrednie, także z odniesieniami do osobistego życia Papieża. Franciszek był bardzo chętny do rozmowy. Przekroczyła ona zaplanowany wcześniej czas. Ojciec Święty w sposób bardzo swobodny dzielił się wrażeniami z obecnej wizyty.
 
Podczas spotkania obecni byli równieśnicy Jorge Bergoglia, z czasów kiedy on sam był jezuitą, ale większość stanowili młodzi, którzy rozpoczynają dopiero swoje życie zakonne. Spotkanie było dialogiem pomiędzy starszymi i młodymi. Mówi o. Antonio Spadaro.
 
O. Spadaro – spotkanie na bazie doświadczenia
 
“Młodzi byli bardzo zainteresowani dniem dzisiejszym, tym, co się dzieje, czyli opinią Papieża na temat tego, co dzisiaj się wydarza, na temat życia zakonnego, życia jako jezuici. Starsi, którzy zasadniczo pozostawili głos młodym, komentowali czasami – szczególnie – pod koniec, niektóre przyżyte doświadczenia. To są spotkania zawsze na bazie doświadczenia: wychodzi się od bezpośrednich doświadczeń, nie ma pytań ogólnych, teoretycznych – zaznczył o. Spadaro. – Dlatego myślę, że również te spotkania bardzo podobają się Papieżowi. Młodzi stawiali pytania dotyczące tematu i samego ŚDM. To oczywiste jednak, że chodzi o spotkanie braterskie podczas podróży dużo szerszej i złożonej. Zostały podjęte niektóre tematy i te dotyczące młodych oczywiście również zostały poruszone.”
Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan
 
Za: www.vaticannews.va
 
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda