Home WiadomościZe Świata O. Desmond G. Tambala OCD został mianowany biskupem Zomba

O. Desmond G. Tambala OCD został mianowany biskupem Zomba

Redakcja

karmel.plW liturgiczną uroczystość św. Matki Teresy od Jezusa, 15 października 2015 r. Ojciec Święty mianował biskupem diecezji Zomba (Malawi) karmelitę bosego – o. Desmonda Georga Tambalę.

O. Desmond George Tambala urodził się 11 listopada 1968 r. w diecezji Zomba. Po ukończeniu szkoły podstawowej w Ulongwe, został przyjęty do niższego seminarium. W 1990 r. wstąpił do Zakonu Karmelitów Bosych  i po odbyciu rocznego nowicjatu złożył swoje pierwsze śluby zakonne. Rozpoczął formację w wyższym seminarium duchownym, które ukończył w Tangaza College (Nairobi, Kenia), złożył profesję uroczystą (15 sierpnia 1995 r.), a następnie przyjął święcenia kapłańskie (13 kwietnia 1996 r.).

Po święceniach od 1996 r. do 1998 r. był wikariuszem parafialnym w Kapiri (Malawi). Następnie w latach 1998-2000 odbył studia w Hiszpanii (Ávila i Vitoria), które zakończyły się otrzymaniem licencjatu z teologii. Po studiach powierzono mu urząd magistra postulantów i nauczyciela teologii duchowości w seminarium w Balaka. Od 2002 do 2008 był przełożonym i delegatem prowincjała ds. karmelitanek bosych w Malawi oraz i wicedyrektorem Centrum Duchowości św. Jana od Krzyża w Nyungwe-Blantyre. W 2009 wybrano go do Zarządu Generalnego, w którym w latach 2009-2015 pełnił urząd definitora generalnego, odpowiedzialnego za Afrykę i Madagaskar. Kapituła Generalna, która obradowała w maju obecnego roku w Ávila, powtórnie wybrała go na urząd definitora generalnego. O. Desmond George Tambala pełnił także funkcję przewodniczącego Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonnych w Malawi.

Źródło: www.carmelitaniscalzi.com

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda