Home WiadomościZe Świata O. Fornos: bez modlitwy ewangelizacja nie jest płodna

O. Fornos: bez modlitwy ewangelizacja nie jest płodna

Redakcja
Podobnie jak jego poprzednicy Papież Franciszek jest przekonany o potrzebie modlitwy wszystkich wiernych na świecie w intencji misji Kościoła – zwraca uwagę o. Frédéric Fornos, jezuita odpowiedzialny za Papieską Ogólnoświatową Sieć Modlitewną. Wczoraj spotkał się z Ojcem Świętym, aby omówić najnowsze intencje.

Intencje nadchodzą z całego świata. Są one starannie opracowywane i przedstawiane Papieżowi, który sam modli się nad tym, aby dokonać właściwej selekcji. Spotykamy się, a on po prostu bierze papier, długopis i pisze swoje uwagi – mówi francuski jezuita.

Intencje rozpowszechniane są przez Apostolstwo Modlitwy. Obecnie Watykan korzysta także z nowych środków jak np. comiesięczne wideo, w którym Franciszek prezentuje intencję, czy strony internetowe Click to Pray, które zawierają krótkie, codzienne modlitwy.

O wielkiej wadze modlitwy w intencjach papieskich w wywiadzie dla Radia Watykańskiego opowiada o. Frédéric Fornos SJ.

“Jesteśmy wezwani do modlitwy i do życia zorientowanego na tę intencję, która służy misji Kościoła. Chodzi o to, abyśmy w naszym codziennym życiu, w naszej parafii, naszych grupach żyli dogłębnie tą intencją i w ten sposób nieśli misję Kościoła w naszą rzeczywistość. Dlatego jest tylko jedna intencja w miesiącu. Papieskie wideo dodatkowo pomaga, aby ta intencja poruszyła serce wszystkich, abyśmy mogli się modlić – mówi ks. Fornos. – Papież bardzo mocno wierzy w potrzebę tej modlitwy. To dlatego od początku wezwał nas do reformy, odtworzenia tego dzieła, jakim jest Ogólnoświatowa Sieć Modlitewna w intencjach papieskich. Aby było jasne, że bez modlitwy, bez relacji osobistej i wspólnotowej z Bogiem, misja Kościoła nie może być płodna.”

Michał Król SJ – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda