Home WiadomościZe Świata O. Johannes Römelt CSsR nowym koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy

O. Johannes Römelt CSsR nowym koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy

Redakcja

Przełożony Prowincji Świętego Klemensa, o. Johannes Römelt CSsR został mianowany przez Przełożonego Generalnego nowym koordynatorem Konferencji Redemptorystów Europy.

Swój urząd obejmie 1 stycznia 2018 r. Gratulujemy!

Wybór przebiegał w dwóch częściach: pierwsza miała miejsce w czasie Zebrania KRE w Perth początkiem września 2017 r., gdzie wybrano trzech kandydatów, których nazwiska zostały przekazane do o. Generała. W czasie obrad Rady Generalnej w Rzymie w dniach 12-19 września 2017 r. o. Generał mianował nim o. Johannesa.

WIĘCEJ: Perth: X Zebranie Plenarne Konferencji Redemptorystów Europy

* * *

Dekret mianowania

Prot. N. 0000 – 9100 15612017

Postępując zgodnie z normami prawa powszechnego, jak i własnego naszego Zgromadzenia, za zgodą Rady Generalnej, ja, Przełożony Generalny mianuję niniejszym

Ojca Johannesa Römelta CSsR z Prowincji Św. Klemensa (5000)

Koordynatorem Konferencji Europy (9100).

Urząd obejmie 1 stycznia 2018 r.

Drogi Ojcze, bardzo dziękuję za przyjęcie tego zadania i w duchu posłuszeństwa zgodnie z naszymi Konstytucjami i Statutami. Przez to przyjęcie okazujesz chwalebnego ducha hojności, by służyć apostolskim i wspólnotowym potrzebom naszego Zgromadzenia, abyśmy razem mogli kontynuować głoszenie obfitego Chrystusowego Odkupienia najbardziej opuszczonym, szczególnie ubogim.

Zapewniam o mojej modlitwie i życzę wszystkiego najlepszego w pełnieniu tego zadania.

Dan w Rzymie, 16 września 2017 r.

Przełożony Generalny, o. Michael Brehl CSsR

* * *

Drogi Ojcze, Gratulacje!

Niech Odkupiciel będzie z Tobą zawsze i da Ci siłę i mądrość, by z nadzieją i radością podjąć wyzwania w naszej konferencji. Niech także piękno i apostolska gorliwość tak wielu pokoleń redemptorystów w Europie pomogą Ci kierować procesem wielkiego misyjnego rozeznania. Obiecujemy naszą modlitwę.

o. Jacek Zdrzałek CSsR, Koordynator KRE

* * *

O. Johannes Römelt urodził się w 1960 r. w Salzgitter-Lebenstedt w Niemczech, dorastał w Bonn. Ukończył swoje studia teologiczne w WSD Redemptorystów w Hennef-Geistingen i w Madrycie. Pierwszą profesję złożył w 1980 r., a święcenia kapłańskie przyjął w 1987 r.

Został doktorem filozofii w Monachium w 1996 r. Pracował nad nowymi sposobami misji parafialnych w Stuttgarcie i Würzburgu oraz jako kierownik duchowy w Trewirze, Monachium, Würzburgu i Bottrop. W latach 1996 – 2005 był przełożonym międzyprowincjalnej wspólnoty formacyjnej w Würzburgu. Jest także redaktorem naczelnym przeglądu teologicznego „Theologie der Gegenwart”. Interesuje się szczególnie dialogiem teologii i antropologii oraz sztuką współczesną. W latach 2005-2011 służył we wspólnocie młodzieżowej w Kirchhellen.

W 2008 r. został Przełożonym Regionu Kolońskiego Prowincji Św. Klemensa, a w styczniu 2011 r. został wybrany przełożonym tej prowincji. Obecnie mieszka we wspólnocie redemptorystów w Wittem w Holandii.

Źródło: cssr-europe.com

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda