Home WiadomościZe Świata O. Paweł Wyszkowski OMI: Papież nieustannie pamięta o Ukrainie

O. Paweł Wyszkowski OMI: Papież nieustannie pamięta o Ukrainie

Redakcja

Posługujący na co dzień w stolicy Ukrainy o. Paweł Wyszkowski bierze aktualnie udział w odbywającej się w Rzymie kapitule swojego zgromadzenia, Oblatów Maryi Niepokalanej. Podczas audiencji u Papieża miał okazję raz jeszcze zaprosić Ojca Świętego do Kijowa.

W rozmowie z Radiem Watykańskim nawiązał także do słów Franciszka, które w niedzielne południe obiegły cały świat.

„Papież powiedział, że to wielka szkoda, iż uczymy się mapy Ukrainy poprzez takie miasta jak Bucza, Irpień, Donieck i Mariupol, bo faktycznie wcześniej mało kto znał te miejsca, i pewnie nawet nie wszyscy wiedzieli, gdzie leży Ukraina, co to jest Ukraina. To mnie bardzo dotknęło. Tak naprawdę w każdej audiencji papieskiej pojawia się zachęta do modlitwy o pokój i za umęczoną Ukrainę, podobnie podczas modlitwy Anioł Pański. Franciszek zawsze zachęca do modlitwy i wzywa do niej cały Kościół, już nie raz zalecał podjęcie postu w intencji pokoju. Zostały zaanektowane cztery kolejne regiony Ukrainy. Rosja zaczyna grozić bronią jądrową. Pierwszy raz od 1948 roku ktoś wobec całego świata grozi taką tragedią, więc być może dlatego Papież odszedł od zwyczajnego rytmu i całe przemówienie poświęcił Ukrainie i zachęcie do pokoju. Franciszek bardzo pragnie, aby nastał pokój, dlatego że każdego dnia ginie wiele niewinnych osób i jest coraz więcej kalek“ – podkreślił o. Wyszkowski.

Krzysztof Ołdakowski SJ/vaticannews / Watykan
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda