Home WiadomościZe Świata O. Suate: Oby ogień nie wygasł zbyt szybko

O. Suate: Oby ogień nie wygasł zbyt szybko

Redakcja

„Przesłanie Papieża pozostawione w Mozambiku jest jak pokarm na dalszą drogę” – taką opinią podzielił się z Radiem Watykańskim o. Bernardo Suate, który z bliska obserwował wizytę Franciszka w tym afrykańskim kraju. Dodaje przy tym: „trudno wprost uwierzyć, że to wszystko się wydarzyło”.

Ojciec Święty został przyjęty z wielką radością. Szczególnie wymowane były gesty Franciszka wobec chorych, ubogich oraz wykluczonych. Ma nadzieję, że pielgrzymka zaowocuje m.in. pokojowym przebiegiem wyborów, które odbędą się w połowie października.

O. Bernardo Suate – oby ogień nie wygasł zbyt szybko

“Po pielgrzymce Papieża Franciszka pozostało wrażenie bycia nawiedzonymi przez Opatrzność. Wszyscy pragną teraz, aby ten intensywny ogień zapalony przez niego nie wygasł zbyt szybko. Mozambijczycy oczekują, że orędzie nadziei, bliskości, pokoju i pojednania, które pozostawił Ojciec Święty zostanie przyswojone i znajdzie przełożenie w codziennym życiu – podkreśla o. Suate. Młodzi usłyszeli słowa zachęty, aby nie przestawać walczyć o lepszą przyszłość. W języku sportowym zostali wezwani do wytrwałości, aby w obliczu trudności nigdy się nie poddawać. Również przesłanie do ofiar cyklonu w Beira i Capo Delgado było bardzo mocne.”

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda