Home WiadomościZe Świata O. Tesfaye Tadesse wybrany nowym Przełożonym Generalnym Misjonarzy Kombonianów

O. Tesfaye Tadesse wybrany nowym Przełożonym Generalnym Misjonarzy Kombonianów

Redakcja

kombonianie.pl30. września o. Tesfaye Tadesse Gebresilasie został wybrany nowym Przełożonym Generalnym zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów. Ma on 46 lat, był asystentem generalnym odpowiedzialnym za formację i prowincje/delegacje anglojęzyczne Afryki (poza Erytreą) i Mozambik.

O. Tesfaye urodził się 22. września 1969 roku, w Harar (Etiopia). Jest pierwszym Afrykańczykiem wybranym na Przełożonego Generalnego.

Natychmiast po ogłoszeniu wyników głosowania o. Enrique Sánchez González zapytał o. Tesfaye czy akceptuje wybór.

O. Tesfaye odpowiedział: „Moi drodzy współbracia, chciałbym powiedzieć kilka słów:

1. Dziękuję. Dziękuję za zaufanie i miłosierdzie które mi okazaliście. Dziękuję, za głosy, za wasze osobiste rozmowy z niektórymi z was, że mi okazaliście zaufanie, solidarność i wsparcie. Dziękuję wam za to. Chciałbym podziękować współbraciom, którzy wyrazili swoje zastrzeżenia i wahania. Zgadzam się z wami i dziękuję wam, ponieważ sam się boję i także mam moje zastrzeżenia i wahania. Dziękuję wam za waszą autentyczność.

2. Małość. Nasz instytut, począwszy od św. Daniela Comboniego, jest wspaniały, jest to piękna rodzina uczniów i męczenników dla misji, dla Afryki w jedności z ubogimi. Nasz instytut ma także swoje problemy. W obliczu tego wszystkiego, czuję się mały, mały współbrat, który doświadczył wielkiego przebaczenie Boga i współbraci. Czuję się mały w stosunku do wielkości naszego instytutu.

3. Szacunek. W swojej działalności Kapituła Generalna musi także dać instytutowi Radę Generalną, tak jak wybrała właśnie koordynatora Rady Generalnej. Szanuję wasz dialog, wasze rozeznanie i wasz głos. Mając szacunek dla tych, którzy głosowali na mnie, co te głosy reprezentują, po modlitwie za to i skontaktowaniu się z moim kierownikiem duchowym i z innymi, zwłaszcza po zachęcie o. Enrique i radnych do przyjęcia stanowiska, ja, na chwałę Bożą, ufając w Bożą pomoc i pomoc Rady Generalnej, tu w Rzymie oraz przed wami, przełożonymi, pokornie prosząc o miłosierdzie, akceptuję służyć jako Przełożony Generalny.”

Po zaakceptowaniu wyboru przez o. Tesfaye, o. Enrique, idąc za procedurą wyborów według statusów zaakceptowanych 8. września 2015 roku, powiedział: „O. Tesfaye Tadesse Gebresilasie otrzymując wystarczającą ilość głosów od Rady, ja, Enrique Sánchez González, oświadczam, o. Tesfaye Tadesse Gebresilasiego wybranym Przełożonym Generalnym instytutu Misjonarzy Kombonianów Serca Jezusowego, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”

Po otrzymanych życzeniach i gratulacjach została przedstawiona procedura wyboru Asystentów Generalnych, współpracowników Przełożonego Generalnego. Pierwszy został wybrany o. Pietro Ciuciulla, Włoch, delegat Czadu, następnie brat Alberto Lamana, Hiszpan – pracujący w czasopiśmie Mundo Negro w Madrycie. O. Rogelio Bustos, Meksykańczyk i o. Jeremias dos Santos Martins, Portugalczyk uzupełnili listę.

Niech dobry Bóg, który ich powołał do tej odpowiedzialności, pomoże im, aby byli dobrymi i wiernymi sługami dla swoich współbraci i całego instytutu.

Za: www.kombonianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda