Home WiadomościZe Świata O. Urban: to podróż intensywna, Papież będzie u wszystkich

O. Urban: to podróż intensywna, Papież będzie u wszystkich

Redakcja

Posługujący od ponad 20 lat w Rumunii polski jezuita o. Henryk Urban zwraca uwagę na dobre przygotowanie do papieskiej wizyty. Katolicy przygotowywali się duchowo, media już ponad miesiąca informowały o wizycie, interesowały się Papieżem i Kościołem katolickim.

Jak zauważa polski jezuita, Rumunii mają jeszcze w pamięci wizytę Jana Pawła II w 1999 r., jego przełomowe spotkanie z prawosławnym patriarchą. Franciszkowi są wdzięczni za długi trzydniowy pobyt. Dzięki temu Papież będzie mógł odwiedzić wszystkie główne skupiska katolików w tym kraju. Bardzo życzliwa jest też atmosfera, w jakiej Rumunii podejmują Ojca Świętego – mówi ks. Urban.

O. Henryk Urban – Papież odwiedzi cztery rozproszone wspólnoty

“Jadąc w kierunku centrum Bukaresztu, spotkałem bardzo duże tłumy w oczekiwaniu na Ojca Świętego z transparentami. Co 100 metrów widziałem policję. Nad ulicami sporo transparentów. Wiele z nich miało napis: «Witamy Cię serdecznie Ojcze Święty». Powtarzały się one co jakiś czas. Dostrzegłem również duże napisy przedstawiające wizerunek Kościoła z Matką Bożą. Matka Boża z otwartmi ramionami w ramach serdecznego przyjęcia Ojca Świętego. Bardzo byłem poruszony widząc te obrazy – wyznał o. Urban. – Dostrzegłem również sporo chorągiewek watykańskich i rumuńskich na trasie przejazdu Franciszka. Papież przyjechał do kraju prawosławnego, ale wszyscy tutaj podkreślają, że w Rumunii spędzi aż trzy dni. Program wizyty w Rumunii będzie bardzo intensywny. Franciszek odwiedzi cztery wspólnoty, które są od siebie oddalone o 300-400 km. Będzie to zatem bardzo ekspresowa wizyta, żeby w stosunkowo krótkim czasie odwiedzić cztery różne wspólnoty rozmaitych kultów i języków, różne grupy katolików, którzy są tak zorganizowani w Rumunii.”

Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Za: www.vaticannews.va

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda