Home WiadomościZe Świata Obchody 25-lecia misji franciszkanów w Ekwadorze

Obchody 25-lecia misji franciszkanów w Ekwadorze

Redakcja

24 lipca 2021 r. Mszą świętą w kościele pw. św. Antoniego w Santo Domingo, pod przewodnictwem bpa Bertrama Wicka, zakończył się rok obchodów 25 lat przybycia franciszkanów do Ekwadoru.

Wikariusz generalny Zakonu o. Jan Maciejowski przypomniał trudne, a nawet bolesne początki misji, za którą swoją krew przelał o. Mirosław Karczewski. Podziękował wszystkim, którzy od początku i obecnie tworzą tę misję, nadając jej charakter duszpasterski z pobożnością eucharystyczną, a także wymiar socjalny. Sekretarz generalny ds. animacji misyjnej o. Dariusz Mazurek pogratulował rozwoju i efektów pracy misjonarzy. Sekretarz prowincjalny ds. misji br. Robert Kozielski, w imieniu nieobecnego Prowincjała o. Wojciecha Kuliga, podziękował za współpracę wiernych z misjonarzami, przedstawił nowego misjonarza o. Damiana Pietrowskiego i wyraził nadzieję, że Misja w Ekwadorze będzie hojna i podzieli się swoimi powołaniami z Prowincją Matką.

Na uroczystości przybył także o. Jerzy Auguścik z USA i większość braci posługujących w Ekwadorze wraz delegatem Prowincjała o. Michałem Pagą. Wiele wspomnień, wzruszeń, ogrom ciepłych słów ze strony wiernych, to najlepszy dowód na to, że charyzmat franciszkański niosący ludziom Pokój i Dobro został zaakceptowany i przynosi wymierne owoce.

Bogu niech będą dzięki!

Słowo o. Jana Maciejowskiego, wikariusza generalnego, z okazji 25-lecia przybycia franciszkanów na ziemię ekwadorską.

Za: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda