Home WiadomościZe Świata Obchody jezuickiego jubileuszu w Wietnamie

Obchody jezuickiego jubileuszu w Wietnamie

Redakcja

Jezuici zakończyli jubileusz 200 lecia przywrócenia ich zakonu po kasacie zakonu z 1773 roku. W Polsce przeżywaliśmy równocześnie 450 rocznicę przybycia Towarzystwa Jezusowego na ziemie Rzeczpospolitej.

Jubileusz świętowali także nasi współbracia w innych miejscach świata, m.in Wietnamie. Przebywający ostatnio w Wietnamie kard. Fernando Filoni spotkał się z miejscowym episkopatem, a także z duchowieństwem prowincji Hanoi.

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów przypomniał o wkładzie zagranicznych misjonarzy w rozwój Kościoła na Dalekim Wschodzie. Jego wizyta w Wietnamie zbiegła się bowiem z zakończeniem jubileuszu 400-lecia przybycia jezuitów do tego kraju. W centralnych uroczystościach, które odbyły się z udziałem 3 tys. wiernych w Mieście Ho Chi Minh, uczestniczył przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego o. Adolfo Nicolás.

Komunistyczne władze nadal ograniczają działalność społeczną i edukacyjną jezuitów. Nadzieję budzi jednak duże zainteresowanie wietnamskiej młodzieży życiem zakonnym. Tamtejsza prowincja jezuicka liczy aktualnie 210 zakonników, z czego 140 to młodzi w trakcie formacji, głównie zagranicą.

Za: www.jezuici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda