Home WiadomościZe Świata Oblaci MN: Papież poświęcił figurę dla kijowskiej świątyni

Oblaci MN: Papież poświęcił figurę dla kijowskiej świątyni

Redakcja

Figura św. Michała Archanioła z Gargano trafi do oblackiej parafii w Kijowie.

Podczas audiencji dla Misjonarzy Miłosierdzia, 25 kwietnia, Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił figurę św. Michała Archanioła, która trafi do oblackiej wspólnoty parafialnej w Kijowie. Wierna kopia łaskami słynącej figury z Gargano to dar włoskich katolików dla kijowskiej parafii.

Gdy Ojciec Święty usłyszał, że figura trafi do kijowskiej parafii, gdzie posługują misjonarze oblaci, chwilę się modlił z zamkniętymi oczyma, a następnie pobłogosławił posąg – wspomina o. Paweł Gomulak OMI, Misjonarz Miłosierdzia, który przyniósł figurę na papieską audiencję.

Proboszcz kijowskiej parafii, o. Paweł Wyszkowski OMI, kilkukrotnie pielgrzymował do Gargano. Zdumiewała go wielka liczba przybywających tam pielgrzymów oraz „szczególna świętość, jaka daje się odczuć w miejscu objawień”. Kapłan przypomniał, że św. Michał znajduje się w herbie Kijowa.

Gdy tylko mianowano mnie proboszczem tej parafii, marzyłem, aby posąg Archanioła z Gargano znalazł się w naszej świątyni – wyjaśnia.

Białą rzeźbę, której kopia trafi do stolicy Ukrainy, wykonał w 1507 włoski rzeźbiarz i architekt Andrea Sansovino. Przedstawia ona świętego, który lewą nogą depcze szatana, w prawej ręce trzyma za głową miecz, a małym palcem lewej dłoni przytrzymuje łańcuch, nie pozwalając przeciwnikowi ruszyć głową.

Ten, którego zadaniem jest prowadzenie dusz do Boga, najbardziej troszczy się o to, aby stan naszych dusz nie obrażał Boga. Nie wiemy, czy 1 czerwca papież będzie mógł przybyć osobiście do Kijowa, ale jestem wdzięczny Bogu, że on [Franciszek] pobłogosławił tę rzeźbę dla naszego kościoła, którą uroczyście ustawimy w dniu zwrócenia go nam, czyli 1 czerwca br. – dodaje ojciec Wyszkowski.

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda