Home WiadomościZe Świata Oblaci MN – Rzym: Generał zwołał kolejną Kapitułę Generalną Zgromadzenia

Oblaci MN – Rzym: Generał zwołał kolejną Kapitułę Generalną Zgromadzenia

Redakcja

Rzym, 25 stycznia 2021roku

Drodzy bracia Oblaci,

W 205 rocznicę powstania naszej rodziny zakonnej, niniejszym zwołuję 37 Kapitułę Generalną, która rozpocznie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego 14 września 2022 roku w Centro Ad Gentes, domu Towarzystwa Słowa Bożego (SVD) w Nemi, Via dei Laghi bis, 52 (prowincja Rzym).

Jak wiecie 21 maja 2020 roku komisarzem Kapituły został mianowany ojciec Thomas Ovalle, a także dwaj członkowie Komisji ojcowie Alberto Gnemmi i Constant Kienge Kienge. Sekretarzem Komisji został ojciec Arun William Rozario. Komisja po raz pierwszy spotkała się w Rzymie w dniach od 22-24 września 2020 roku. Z powodu obostrzeń związanych z epidemią komisarz mógł uczestniczyć tylko za pośrednictwem Skype’a.

Po analizie raportu spotkania międzykapitulnego Komisja przedkapitulna pomoże Superiorowi i jego Radzie przygotować kwestionariusz, który – zgodnie z Dyrektorium Kapituły – w proces dialogu zaangażuje całe zgromadzenie. Odpowiedzi na kwestionariusz powinny być rozpatrzone na różnych poziomach (na poziomie lokalnym, jurysdykcji i regionu), wysłane do Komisji przedkapitulnej, która przygotuje dokument, jaki zostanie przedłożony Superiorowi Generalnemu i jego Radzie. Po zatwierdzeniu dokument, celem przygotowania do Kapituły zostanie rozesłany do przeczytania, przestudiowania i pogłębienia wszystkim członkom Kapituły. Ten dokument będzie także przydatny w określeniu tematu Kapituły. W kolejnych miesiącach Komisja przedkapitulna prześle nam inne dokumenty mające nam pomóc w przygotowaniu Kapituły.

W ten czas wchodzimy z modlitwą do Ducha Świętego, prosząc o światło, które poprowadzi nas w przygotowaniach do Kapituły 2022 roku. Proszę każdego oblata i wszystkie wspólnoty o wzmocnienie więzów jedności i modlitwę, aby Kapituła w 2022 roku była czasem łaski dla zgromadzenia i całej oblackiej rodziny, czasem odnowy naszego życia i misji. Istotnym wezwaniem Ducha dla nas wszystkich jest poszukiwanie konkretnych form nawrócenia w naszym zarówno osobistym jak i wspólnotowym życiu.

Poprzednia Kapituła Generalna obradowała w 200. rocznicę założenia Misjonarzy Prowansji. Przyszła Kapituła odbędzie się w 200. rocznicę pięknego doświadczenia Eugeniusza przed figurą Niepokalanej, kiedy w trudnym momencie swojego życia a także życia założonego zgromadzenia doświadczył jednej z największych pociech. Zatem jako zgromadzenie prowadzone przez Boga ku nowemu życiu, najbliższą Kapitułę Generalną będziemy przeżywać w tym samym duchu. Prosimy Ducha Świętego, aby w naszych sercach odnowił tę samą miłość świętego Eugeniusza do Jezusa Chrystusa, naszego Zbawiciela, do współczesnego Kościoła oraz do ubogich, którzy we współczesnym świecie mają rozmaite twarze.

W tych trudnych czasach prosimy Maryję, uważną, aby przyjąć Chrystusa i dać Go światu, dla którego On jest nadzieją, aby nam towarzyszyła w tej pielgrzymce łaski w drodze do Kapituły generalnej 2022 roku. Ona jest wzorem i strażniczką naszego konsekrowanego życia; Ona zna nasze konieczne potrzeby i zapewnia nas o ostatecznym zwycięstwie Boga nad wszelkim złem. Prośmy zatem naszą Matkę, do której żywimy synowską miłość, aby ciągle uśmiechała się do naszego zgromadzenia. Niech Ona pomoże nam być otwartymi na przyjście Ducha Świętego wraz z nowościami oraz niespodziankami ponad wszystko niż możemy prosić lub nawet sobie wyobrazić!

Wasz brat oblat w Jezusie Chrystusie i Maryi Niepokalanej

Ojciec Louis Lougen OMI
Superior generalny

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda