Home WiadomościZe Świata Oblaci NMP: Koniec wyprawy BXVI-Nordkapp

Oblaci NMP: Koniec wyprawy BXVI-Nordkapp

Redakcja

Skończyła się rowerowa „Misja B XVI – Nordkapp” w intencji papieża Benedykta na północny kraniec Europy. Pielgrzymi pokonali 4000 km docierając do Tromso, skąd w piątek 31 sierpnia zaplanowany jest wylot do Polski.

Miniony tydzień był najtrudniejszym, a jednocześnie najbardziej satysfakcjonującym czasem wyprawy. Po zdobyciu 22 sierpnia upragnionego celu – Przylądka Północnego – kolarze w trudnych warunkach zimna, wiatru i koczowniczych noclegów skierowali się do Tromso. Jazda wzdłuż norweskich fiordów to doświadczenie piękna przyrody. Z jednej strony ośnieżone góry, a z drugiej krystalicznie czyste morze. Po wielu dniach trudów, ostatecznie sytuacja pielgrzymów się odwróciła i zostali z wielką życzliwością przyjęci przez mieszkańców norweskich miast. W miejscowości Storslett sam burmistrz przyjął kolarzy organizując wyśmienite warunki noclegowe, a także bardzo drogą i wystawną kolację! Podobne przyjęcie czekało rowerzystów następnego dnia w Skibotn, a dalej w Tromso, gdzie zatrzymali się u sióstr Elżbietanek.

Powrót pielgrzymów zaplanowany jest na 31 sierpnia o godz. 16.00 w Kokotku. Obecny będzie ks. bp Jan Wieczorek, p. Artur Bilewski, mistrz Polski i wielokrotny medalista w kolarstwie szosowym i inni goście.

Więcej na ten temat, a także codzienne relacje z trasy można znaleźć na stronie www.niniwateam.pl 

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda