Home WiadomościZe Świata Oblaci NMP – Madagaskar: Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod kościół

Oblaci NMP – Madagaskar: Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod kościół

Redakcja

W pierwszą niedzielę adwentu dokonano poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świątyni pw. Matki Kościoła w Misokitsy na Madagaskarze. Pochodzenie kamienia jest symboliczne, ponieważ wydobyto go z fundamentów katedry pw. św. Jakuba w Szczecinie – obie świątynie: matkę i powstający kościół, dzieli odległość 11 tysięcy kilometrów. Świątynia, która będzie jednocześnie mieściła w sobie szkołę to dar Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej z okazji zbliżającego się jubileuszu 50-lecia istnienia metropolii. Ukończenie prac planowane jest na przełom lat 2021/2022. Na konsekrację kościoła ma przyjechać abp Andrzej Dzięga.

Wśród czteroosobowej grupy przedstawicieli archidiecezji, która dwa dni temu wróciła z Madagaskaru, był ks. dr Paweł Płaczek – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Wspominając czas spędzony w Misokitsy, jest pod ogromnym wrażeniem poświęcenia i pracy o. Marka Ochlaka OMI. Misję, w której powstaje kościół i szkoła, nazywa “naszą małą szczecińską ambasadą serca”:

    Żeby dojechać do Misokitsy trzeba pokonać rzekę Kabatomenę. Kilka zdjęć to na koniec zilustruje. Tak mieszkają nasi chrześcijanie, dla których budujemy kościół i szkołę. Wielkim dla mnie zaskoczeniem była (bo zakładałem, że taką budowlę wzniesiemy do dwóch lat) ich determinacja i zryw społeczny do budowy. Wszyscy się zaangażowali, nawet dzieci. Stwierdzili, że do marca 2020 r. wybudują kościół i szkołę. Zobaczcie sami – ludzi wielkiej wiary i pokornego serca, żyjących na peryferiach Kościoła. Jak ich nie kochać? Ave Maria.

Dziękuję o. Markowi Ochlakowi OMI za codzienną pracę na misjach i gotowość do wspólnej wędrówki od serca do dłoni.

Więcej (zdjęcia) na: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda