Home WiadomościZe Świata Oblaci NMP – USA: Nigdy zbyt późno na naukę

Oblaci NMP – USA: Nigdy zbyt późno na naukę

Redakcja

W 88 roku życia, po spędzeniu 40 lat jako misjonarz na Haiti, po głoszeniu w ciągu ostatnich 3 lat posługi dla setek Haitańczyków w archidiecezji Nowy Orlean, O. John Morin zadecydował, że potrzebuje uzupełnienia studiów w zakresie biblistyki i zapisał się na taki kurs w Seminarium Notre Dame.

W rozmowie z Piotrem FInney juniorem, w artykule w Clarion Herald z dnia 18 maja, O. Morin powiedział: „Miałem wybór pomiędzy Ewangeliami synoptycznymi, a Ewangelią świętego Jana. Obydwie te propozycje przypadły mi do gustu, postanowiłem jednak studiować synoptyków, a na drugi rok jak Pan Bóg pozwoli, uzupełnię wiedzę z Ewangelii św. Jana.

Jeden z wykładowców dr Nathan Eubank powiedział o nim: “To był naprawdę wielki znak dla seminarzystów, aby ktoś po tylu latach pracy zapragnął na nowo studiować i zadawać pytania. Co więcej, słyszeć odpowiedzi. Studenci niekiedy patrzą na swoich profesorów jakby oni przeszkadzali im w nauce i uprzykrzali życie. Jego obecność winna uzmysłowić nam, że uczyć się winniśmy przez całe życie.

Jeden z kleryków Mathew Graham z diecezji Baton Rouge zgadza się ze swoim profesorem i mówi, „ Widok doświadczonego latami pracy kapłana i powracającego do nauki jest również dla nas sporym wyzwaniem. Jest dla nas przykładem, że formacja intelektualna nigdy nie powinna ustawać”.

Sam zainteresowany twierdzi, że zdobywanie wiedzy na nowo, czy też pogłębianie jej winno być dla nas przyjemnością.

(OMI USA lipiec 2013)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda