Home WiadomościZe Świata Odkryj tajemniczy świat Pigmejów Bayaka

Odkryj tajemniczy świat Pigmejów Bayaka

Redakcja

„Panuje głęboka noc. Słychać już tylko śpiew lasu, ogień tli się lekko, dając jedynie troszeczkę światła. Nie chodzi nam zresztą o światło, ale o dym, który odstrasza insekty i komary. Nagle wszyscy milkną. Kobiety krzyczą strachliwie, dzieci uciekają do mnie i mocno łapią mnie za rękę. Co się dzieje? Czego się tak boją? Nagle sam zaczynam odczuwać lekki strach, a w oddali widzę dwoje tlących się na czerwono oczu, które zbliżają się do obozowiska. Mężczyźni zaczynają podśpiewywać, jodłując tradycyjne iyee, iye, iyee, iye! Maczety, kije i garnki stają się instrumentami perkusyjnymi i zaczynają wybijać rytm. To taki moment, kiedy człowiek, pomimo tego, że nie jest zabobonnym i lękającym się duchów chrześcijaninem, to jednak zaczyna czuć się niekomfortowo. To już jasne, że za chwilę przeniesiemy się w świat duchów lasu.” (fragment książki)

Odkryj tajemniczy świat Pigmejów Bayaka oraz trudności i radości posługujących wśród nich misjonarzy SMA.

Ukazała się właśnie książka pt. „(Nie)Wolni” autorstwa księdza Adam Fijołka SMA, który spędził wśród Pigmejów kilka lat misyjnego życia. Tytuł książki jest grą słów ukazującą dwa oblicza Pigmejów Bayaka, którzy z jednej strony są niewolnikami, ale z drugiej zaś strony kochający wolność, którą żyją w pełni w lesie równikowym.

Książkę można zamówić telefonicznie w naszym sekretariacie pod numerem (022) 75 20 888. Koszt książki to 35 zł + koszty przesyłki.

Książkę będzie można również nabyć na zbliżających się targach książki w Arkadach Kubickiego, w Warszawie, które odbędą się 4-7 kwietnia 2019. Wtedy też będzie można osobiście spotkać się z autorem książki, ks. Adamem i skorzystać z możliwości osobistej rozmowy o jego doświadczeniach w pracy z Pigmejami w Republice Środkowo-Afrykańskiej. Więcej informacji o targach, kliknij tutaj.

Nabywając tę książkę, wspierasz dzieło misyjne Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Serdecznie za to dziękujemy i życzymy miłej lektury.

Za: www.sma.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda