Home WiadomościZe Świata Odnaleziono ciała zamordowanych jezuitów

Odnaleziono ciała zamordowanych jezuitów

Redakcja

Dwaj jezuici razem z jeszcze jedną osobą – przewodnikiem turystycznym – zostali zabici 20 czerwca w kościele w Urique w stanie Chihuahua. Zabójcy zabrali ich ciała, a ich mocodawcą był najprawdopodobniej handlarz narkotyków.

Do morderstwa doszło na północy Meksyku, w wiejskim rejonie stanu Chihuahua. Zabójcy wywieźli gdzieś ciała kapłanów – 79-letniego Javiera Camposa i 80-letniego Joaquína Mory oraz przewodnika Pedra Palmy. Dziś je odnaleziono, ale policja nie zdradza szczegółów.

Nawiązując do tej sprawy, wczoraj papież Franciszek wyraził „ból i przerażenie” z powodu zabójstw i powtórzył, że „przemoc nie rozwiązuje problemów, ale potęguje niepotrzebne cierpienia”.

„Tymczasem Maria Eugenia Campos, gubernator stanu Chihuahua, podkreśliła, że w rejonie Tarahumara, zamieszkałym przez jednolitą grupę etniczną, która jest uważana za jedną z najniebezpieczniejszych w Meksyku, trwa obława z powietrza i na lądzie” – pisze „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki.

Policja i prokuratorzy są przekonani, że sprawcą morderstw może być postać znana jako „El Chueco” (Oszust), szef lokalnej komórki kartelu narkotykowego Sinaloa.

Za: www.gosc.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda