Home WiadomościZe Świata Odszedł do Pana najstarszy na świecie saletyn

Odszedł do Pana najstarszy na świecie saletyn

Redakcja

Z żalem, ale pełni wiary w życie wieczne informujemy, że we wtorek 7 sierpnia w wieku 100 lat zmarł ks. Josef von Rickenbach MS.

Ks. Josef urodził się 24 marca 1918 r. w Szwajcarii. Pierwsze śluby zakonne złożył w wieku 22 lat. 6 kwietnia 1946 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Rok później wyjechał do pracy misyjnej w Angoli, gdzie posługiwał przez 31 lat. Był m.in. założycielem szkoły dla katechistów w Gandzie. W latach 1979–1991 był duszpasterzem uchodźców z Angoli, którzy podczas wojny domowej szukali schronienia w sąsiedniej Zambii. Po powrocie do swojej ojczyzny w latach 1992–2004 r. był proboszczem w Alpthal. Po przejściu na emeryturę przebywał we wspólnocie w Balzers w Księstwie Liechtensteinu. 

Nasz współbrat 24 marca tego roku świętował 100. rocznicę urodzin. Kilka lat temu napisał książkę „Du hast mir den Becher reichlich gefüllt. Lebenserinnerungen eines alten Missionars” („Napełniłeś mi kielich obficie. Wspomnienia starego misjonarza”), w której opisał swoje ciekawe i pracowite życie. Po śmierci ks. Roberta Hardera MS (1914–2016) był najstarszym członkiem naszego Zgromadzenia i Prowincji. Pogrzeb śp. ks. Josefa odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Balzers.

Pamiętajmy w modlitwie o śp. ks. Josefie. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Za: www.saletyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda