Home WiadomościZe Świata Oficjalna strona internetowa poświęcona jubileuszowi franciszkańskiemu

Oficjalna strona internetowa poświęcona jubileuszowi franciszkańskiemu

Redakcja

Uroczystości jubileuszu franciszkańskiego, to droga, którą postanowiliśmy zainicjować, aby Rodzina Franciszkańska rozproszona po całym świecie mogła wspólnie świętować osiemsetlecie Paschy świętego Franciszka i kulminacyjne wydarzenia z ostatnich lat życia Patriarchy. Obchody te zostały podzielone na cztery etapy, rozłożone odpowiednio na cztery lata, w których będzie można rozważać i kontemplować Regułę i Żłóbek bożonarodzeniowy w Greccio (1223-2023), misterium Stygmatów (1224-2024), Pieśń Stworzeń (1225-2025) i Paschę świętego Franciszka z Asyżu (1226-2026).

Z tej okazji Rodzina Franciszkańska, poprzez Komisję Biur Komunikacji, utworzyła oficjalną stronę internetową www.centenarifrancescani.org. Ta strona web jest oficjalnym miejscem rozpowszechniania refleksji, tematów, dokumentów i wiadomości, które pomogą we wspólnym przeżywaniu wielkiego franciszkańskiego wydarzenia.

Obchody jubileuszowe są częścią jednego projektu tematycznego, który będzie się stopniowo i harmonijnie rozwijał, zgodnie z chronologią obchodzonych wydarzeń.

Kluczowe tematy zaproponowane dla obchodów stulecia będą rozważane z wielu perspektyw, obecnych w każdej celebracji, które odnoszą się do wymiaru teologicznego (nasze życie w Chrystusie), antropologicznego (nasza wspólnota z braćmi i siostrami), eklezjologicznego (trwanie w komunii Kościoła) i socjologicznego (nasza obecność w świecie).

Za: www.ofmcap.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda