Home WiadomościZe Świata Ogólnokrajowe spotkanie osób konsekrowanych w Grodnie

Ogólnokrajowe spotkanie osób konsekrowanych w Grodnie

Redakcja

W Grodnie na Białorusi odbyło się ogólnokrajowe spotkanie osób życia konsekrowanego. Do miasta nad Niemnem przybyły siostry zakonne i zakonnicy ze wszystkich diecezji, aby razem świętować niedawno obchodzony w Kościele katolickim Dzień Życia Konsekrowanego.

Uroczystości odbyły się w bazylice katedralnej pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, osoby, które poświęciły swoje życie Bogu, dziękowały za dar powołania i możliwość realizacji rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz metropolita mińsko-mohylewski. Przewodniczący Episkopatu Białorusi zachęcał osoby konsekrowane do budowania kultury jedności i do bycia w dzisiejszym świecie promotorami Bożej miłości, przywracając prawdziwe oblicze Boga. Hierarcha wskazał uczestnikom spotkania na potrzebę zwrócenia większej uwagi w stronę innego człowieka, któremu trzeba nie raz poświęcić więcej czasu. Arcybiskup Kondrusiewicz zachęcał osoby konsekrowane, by zawsze czuły się posłane tam, gdzie innych nie ma lub są, ale z mizernym rezultatem; by chciały pracować tam, gdzie inni nie chcą, bo jest to trudne, bo wymaga wypracowania nowych metod, bo trzeba zostawić „wygodne” i bezpieczne posady.

Podczas Eucharystii osoby konsekrowane odnowiły swoje śluby zakonne. Po Mszy zgromadzeni na uroczystości spotkali się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie miała miejsce praca w grupach polegająca na wspólnym wypracowywaniu metod dotarcia do współczesnego człowieka.

Ks. Jerzy Martinowicz – Białoruś

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda