Home Wiadomości Ojciec Święty na kazaniu o. Cantalamessy

Ojciec Święty na kazaniu o. Cantalamessy

Redakcja

Papież na kazaniu o. Cantalamessy - APW kaplicy Redemptoris Mater Franciszek wysłuchał dziś rano pierwszego z czterech rozważań adwentowych o. Raniera Cantalamessy.

Kaznodzieja Domu Papieskiego mówi w nich tym razem o Duchu Świętym, Jego naturze i różnych aspektach Jego obecności w Kościele. Opatrzone one zostały wspólnym tytułem, zaczerpniętym z dzieł św. Ambrożego: „Upajajmy się trzeźwo Duchem Świętym”.

Zgodnie z zamiarem papieskiego kaznodziei jego adwentowe rozważania wpisują się w proces recepcji Soboru Watykańskiego II, który miał zapoczątkować nową Pięćdziesiątnicę dla Kościoła. Wyraża się ona – jak zauważył o. Cantalamessa – nie tylko w ruchach charyzmatycznych, ale wszędzie, a zwłaszcza w refleksji teologicznej.
 
„Dla niej Duch Święty ma być nie tylko przedmiotem dotyczącego Go traktatu, pneumatologii, ale, by tak rzec, atmosferą, namaszczeniem dla całego życia Kościoła i wszelkich dociekań teologicznych. Pocieszyciel ma się stać światłem dogmatów, należy robić wszystko z namaszczeniem Ducha Świętego” – mówił o. Cantalamessa.

kb/ rv

Za: Radio Watykańskie.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda