Home WiadomościZe Świata ONZ chwali salezjańską pracę na rzecz dziewcząt z ulicy

ONZ chwali salezjańską pracę na rzecz dziewcząt z ulicy

Redakcja

„Misiones Salesianas” – Salezjańska Prokura Misyjna z Madrytu – we współpracy z „Istituto Internazionale Maria Ausiliatrice” (IIMA), „VIDES Internazionale” i „Jugendhilfe Weltweit”, zorganizowały w siedzibie Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, w ramach 38. sesji Rady Praw Człowieka, która odbywała się w Genewie, okolicznościowe spotkanie. Jego celem było przedstawienie problemu nieletnich dziewcząt, które są zmuszone do prostytucji, by jakoś przeżyć. Jest to smutna rzeczywistość, o której opowiada również film dokumentalny „Love”.

Dzięki dokumentowi „Love” i świadectwu przedstawionemu na wideo jednej z dziewcząt, która porzuciła życie na ulicy w mieście Freetown, wybierając naukę zawodu i stając się protagonistką własnego życia, salezjanie zaprezentowali dobre praktyki, jakie realizują w tym celu, by wyrwać dziewczęta z ulicy, a także – swoje osiągnięcia w takich krajach, jak Sierra Leone, Benin czy Indie, w których prostytucja nieletnich jest bardzo rozpowszechniona.

Oprócz tego świadectwa wspomnianej nieletniej w czasie tego spotkania na temat „Girls with no name” (Dziewczęta bez imienia) można było wysłuchać wypowiedzi ekspertki ds. dzieci ze strony IIMA i VIDES oraz salezjanina misjonarza ks. Jorge Crisafulliego, którzy od wielu lat udziela się na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci w Sierra Leone.

W tym spotkaniu, nad którym patronat objęli Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych Praw Człowieka i ponad dziesięć krajów, wzięli udział przedstawiciele piętnastu krajów i Rady Narodów Zjednoczonych.

Pierwsza dama Sierra Leone Fatima Maada Bio specjalnie udała się do Nowego Jorku, aby wziąć udział w tym spotkaniu. W swoim przemówieniu podziękowała salezjanom za pracę w jej kraju (czynią to za pośrednictwem „Don Bosco Fambul”), zapewniając, że problem, który jest omawiany w czasie tego spotkania, będzie przedmiotem jej szczególnej troski i że zrobi wszystko, co możliwe, aby był takim także dla nowego rządu, który dopiero co został utworzony.

Ze swojej strony ks. Crisafulli mówił o pracy związanej z prewencją i bezwarunkową miłością w odniesieniu do dziewcząt: „W «Don Bosco Fambul» staramy się dać do zrozumienia tym dziewczętom, że nie ponoszą one winy za sytuację, w jakiej się znajdują i że mogą zacząć wszystko na nowo, marzyć o lepszej przyszłości i zrealizować swoje marzenia, ponieważ są jedyne w swoim rodzaju, wspaniałe i każda z nich jest Bożym dziełem sztuki”.

infoans

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda