Home WiadomościZe Świata Orioniści mają nowego Przełożonego Generalnego!

Orioniści mają nowego Przełożonego Generalnego!

Redakcja

orione.plŚroda, 25 maja 2016 r., godz. 17.55. Miejsce: Montebello della Bataglia (północne Włochy).

Jest Brazylijczykiem i akurat tego dnia obchodzi 52 urodziny, a nazywa się ks. TARCISIO GREGORIO VIEIRA.

To on został ósmym następcą Ks. Orione stając na czele Zgromadzenia Zakonnego Małego Dzieła Boskiej Opatrzności – Orioniści, obecnym w 32 krajach. Nowy Przełożony Generalny Orionistów został wybrany przez delegatów na XIV Kapitule Generalnej, która się odbywa w Montebello della Bataglia, k. Tortony (Italia). 

 Ks. Tarcisio Gregório Vieira urodził się 25 maja 1964 r. w Ouro Branco w Brazylii, w Parafii prowadzonej przez Księży Orionistów. Po odbyciu formacji złożył śluby 5 stycznia 1983 r. i została kapłanem 22 grudnia 1991 r. W Brazylii pełnił funkcje duszpasterskie, pracował w formacji, był sekretarzem prowincjalnym a także pracownikiem Nuncjatury Apostolskiej w Brazylii. We wrześniu 2001 r. został wezwany do Rzymu, jako oficjał w Kongregacji ds. Biskupów aż do grudnia 2007 r. kiedy to został mianowany Radcą Generalnym w naszym Zgromadzeniu. W 2010 r. powrócił do Brazylii zostając przełożonym prowincjalnym wspólnoty oriońskiej w Północnej Brazylii.

Jest pierwszym Brazylijczykiem, który został przełożonym generalnym Synów Boskiej Opatrzności. Zastąpił ks. Flavio Peloso, który kierował Zgromadzeniem Księży Orionistów przez 12 lat. Wraz z ks. Tarcisio Vieira, Zgromadzenie rozpoczyna nowy etap swojej drogi wskazany przez XIV Kapitułę Generalną, która odbywa się pod hasłem: „Słudzy Chrystusa i ubogich”.


Zaraz po wyborze Przełożonego Generalnego wybrano Wikariusza Generalnego: został nim ks. ORESTE FERRARI, aktualnie przełożony Delegatury Misyjnej „Mother of the Church”, natomiast Ekonomem Generalnym został potwierdzony na następne sześciolecie ks. FULVIO FERRARI, pochodzący z Prowincji włoskiej .


Za: www.orione.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda