Home WiadomościZe Świata Orioniści – Rzym: Komisja Przedkapitulna już obraduje…

Orioniści – Rzym: Komisja Przedkapitulna już obraduje…

Redakcja

orione.plW tym roku uwaga wszystkich Orionistów na świecie koncentruje się na przygotowaniu XIV Kapituły Generalnej, która w tradycji zakonnej uważana jest za wydarzenie najwyższej wagi dla rozwoju każdego Zgromadzenia zakonnego. Każda Kapituła, choć odbywa się w konkretnym instytucie zakonnym, jest wydarzeniem ogólnokościelnym. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy Ojciec Święty porusza istotne zagadnienia dla misji Kościoła w świecie.

Przygotowanie i czas kapituły są także uważnym słuchaniem siebie nawzajem. W tym duchu rozpoczęła swoją pracę Komisja Przedkapitulna, która będzie obradować w Domu Generalnym w Rzymie od 15 do 20 lutego br. Przewodniczy jej Dyrektor Generalny ks. Flavio Peloso, a oprócz Radców Generalnych w skład Komisji wchodzą przełożeni prowincjalni: ks. Tarcisio Vieira z Brazylii, ks. Sergio Felipe Valenzuela Ramos z Chile, ks. Oreste Ferrari z Delegatury Misyjnej, ks. Krzysztof Baranowski z Polski, oraz delegaci z pozostałych prowincji oriońskich: ks. Leonardo Verrilli z Włoch, ks. Fernando Fornerod z Argentyny, ks. Serge Meda z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Głównym zadaniem Komisji jest zgromadzenie propozycji, jakie napłynęły z Kapituł Prowincjalnych i poszczególnych zakonników, przestudiowanie ich i przygotowanie “Instrumentum Laboris”.

Więcej (zdjęcia) na: www.orione.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda