Home WiadomościZe Świata Osobista odpowiedź Franciszka na list z życzeniami zdrowia o. Generała Redemptorystów

Osobista odpowiedź Franciszka na list z życzeniami zdrowia o. Generała Redemptorystów

Redakcja

Drodzy Współbracia, Siostry i Świeccy Współpracownicy w Misji,

Gdy papież Franciszek został przyjęty do szpitala z powodu swojej ostatniej operacji, zaprosiłem nas wszystkich do modlitwy z nim i za niego oraz o jego zdrowie. W imieniu całego Zgromadzenia wysłałem list do Ojca Świętego obiecując naszą modlitwę.

Niedawno otrzymałem tę odręczną notatkę jako odpowiedź od Ojca Świętego. Jak widzicie, dziękuje nam za naszą bliskość z nim, za nasze modlitwy i za naszą miłość do Niego i Stolicy Apostolskiej. Modli się za nas i posyła nam swoje błogosławieństwo.

Papież kontynuuje proces leczenia i proszę Was, abyście się dalej za niego modlili. Zapowiedział niedawno w modlitwie Anioł Pański, że wkrótce pojedzie (do Budapesztu) na Mszę świętą kończącą kongres eucharystyczny, a następnie odwiedzi Słowację. Modlimy się, aby ta wizyta apostolska przyniosła wielkie owoce dla dobra Kościoła w tym kraju oraz dla naszych współbraci w Prowincji Bratysławsko-Praskiej i Wiceprowincji Michalovce.

Wizyta papieska odbędzie się na kilka dni przed obchodami 100-lecia obecności misyjnej redemptorystów na Słowacji. Niech będzie błogosławieństwem dla naszej nieustannej obecności misyjnej w tym kraju i w Europie Środkowej! Zjednoczmy się z naszymi Współbraćmi i z Ojcem Świętym w wielkiej komunii modlitewnej.

1 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Alfonsa – niech przykład jego wielkiej miłości do Kościoła, a zwłaszcza do Ojca Świętego, zainspiruje nas do podążania jego śladami i wytrwałej modlitwy.

W Chrystusie naszym Odkupicielu,

o. Michael Brehl CSsR, Przełożony Generalny, Rzym

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda